Manchester United zatrudnił byłego pracownika… Manchesteru City

Manchester United ma nowego dyrektora technicznego. W tej roli na Old Trafford właśnie zatrudniony został Jason Wilcox. 52-latek ostatnio pracował w Southampton, a wcześniej w Manchesterze City. To początek wielkich zmian przy Sir Matt Busby Way.

Sir Jim Ratcliffe
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Sir Jim Ratcliffe

Jason Wilcox nowym dyrektorem technicznym Manchesteru United

Sir Jim Ratcliffe po tym, jak został mniejszościowym współwłaścicielem Manchesteru United ma bardzo dużo do powiedzenia na Old Trafford w kwestiach sportowych. Brytyjski miliarder wprowadza już zmiany w angielskim klubie, których celem będzie podniesienie poziomu i standardów. W letnim okienku transferowym przy Sir Matt Busby Way spodziewany jest wielki ruch.

Manchester United w piątek wieczorem oficjalnie poinformował o zatrudnieniu nowego pracownika – stanowisko dyrektora technicznego właśnie objął Jason Wilcox.

52-latek ma spore doświadczenie – ostatnio był dyrektorem sportowym Southampton, a wcześniej piastował funkcję dyrektora akademii rywala zza miedzy – Manchesteru City. Czerwone Diabły zgodnie z zapowiedziami mediów porozumiały się ze Świętymi i ogłosiły nawiązanie współpracy z Jasonem Wilcoxem. Według komunikatu urodzony w Farnworth działacz na Old Trafford ma zajmować się wszystkimi technicznymi aspektami w dziale piłki nożnej.

Przypomnijmy, że Sir Jim Ratcliffe wcześniej ogłosił, że prezesem Manchesteru United zostanie Omar Berrada. Natomiast obowiązki dyrektora sportowego Czerwonych Diabłów ma sprawować Dan Ashworth. 71-letni miliarder najpierw musi jednak dogadać się w tej sprawie z Newcastle United.

Komentarze