Manchester United negocjuje ze wschodzącą gwiazdą. Ma być twarzą nowego projektu

Manchester United pracuje nad nową umową dla swojego wychowanka. Władze klubu chcą, aby był on twarzą nowego projektu, który powstaje przy Old Trafford.

Kobbie Mainoo
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Kobbie Mainoo

Man Utd chce postawić na swojego wychowanka

Manchester United rozgrywa bardzo przeciętny sezon, a jednym z niewielu jego plusów jest dyspozycja Kobbie’ego Mainoo, który dość nieoczekiwanie wskoczył do składu, a później zdołał się w nim utrzymać. Z uwagi na problemy kadrowe Erik ten Hag zmuszony był postawić na wychowanka, który odwdzięczył się bardzo jakościowymi i dojrzałymi występami. Na ten moment jest ważną postacią środka pola i nikt nie myśli, aby po powrocie kontuzjowanych do zdrowia odstawić go od wyjściowej jedenastki.

18-latek bardzo szybko stał się obiektem pożądania takich ekip, jak Real Madryt. Manchester United nie obawia się natomiast o utratę swojego utalentowanego pomocnika, natomiast chce szybko wyjaśnić kwestię jego przyszłości. Aktualnie prowadzone są rozmowy na temat nowego kontraktu, które mają zostać sfinalizowane do lata. Mainoo otrzyma znacząco podwyżkę, która będzie odpowiadać jego roli w zespole, a także wiele innych bonusów.

Władzom Manchesteru United bardzo zależy na tym porozumieniu. Na Old Trafford tworzy się nowy projekt, którego Mainoo ma być jedną z twarzy. Z wschodzącą gwiazdą utożsamiają się kibice, którzy do tej pory głównie zawodzili się na najważniejszych piłkarzach Czerwonych Diabłów.

Mainoo uzbierał już 27 występów dla pierwszego zespołu, zdobywając w nich trzy bramki. Szczególnej urody było jego trafienie w hitowej rywalizacji z Liverpoolem.

Zobacz również: Xabi Alonso skazany na giganta? Prezes Bayeru Leverkusen nie ma wątpliwości

Komentarze