Haaland uciszył Old Trafford. Pogrom w derbach Manchesteru

Manchester City podbił Old Trafford w derbowej rywalizacji, ogrywając swoich lokalnych rywali aż 3-0. Bohaterem spotkania okazał się Erling Haaland, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Erling Haaland
  • Manchester City wygrywa na Old Trafford 3-0
  • Dwie bramki dla Obywateli zdobył Erling Haaland
  • Manchester United w drugiej połowie był już bezradny

Dominacja na Old Trafford

Derby Manchesteru na Old Trafford zaczęły się od mocnego uderzenia gospodarzy. Czerwone Diabły weszły w mecz bardzo zmotywowane i spragnione zwycięstwa. Z biegiem minut rosła natomiast przewaga Obywateli, którzy bez wątpienia dysponują zawodnikami w zdecydowanie lepszej formie.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać do 26. minuty. Nieprzepisowo we własnym polu karnym zachował się Rasmus Hojlund, a arbiter wskazał na jedenastkę. Skutecznie wykorzystał ją Erling Haaland, dając prowadzenie Manchesterowi City. Tym razem Andre Onana nie zdołał wyczuć intencji strzelca i skapitulował.

Jeszcze przed przerwą Norweg mógł trafić po raz drugi. Dopadł on do dośrodkowanej piłki, którą uderzył głową. Fantastycznie między słupkami spisał się natomiast Onana, który rzucił się intuicyjnie i zatrzymał futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej połowy dały nadzieję, że Manchester United będzie w stanie odrobić jednobramkową stratę. Tuż po zmianie stron Obywatele pozbawili złudzeń swoich rywali. Koronkową akcję strzałem głową wykończył Haaland, tym razem nie dając szans Kameruńczykowi.

Od tego momentu Czerwone Diabły były już bezradne. W 80. minucie gospodarzy dobił Phil Foden, któremu do pustej bramki podał Haaland.

Po trzech wygranych Manchester United znów uznaje wyższość swojego rywala. Manchester City wrócił natomiast na trzecie miejsce ligowej tabeli.