FIFA podejmie kluczową decyzję! Mecze TOP5 lig odbędą się na innym kontynencie

FIFA jest coraz bardziej przekonana do pomysłu rozgrywania meczów najlepszych lig w Europie na stadionach w Stanach Zjednoczonych - informuje dziennik L'Equipe.

Gianni Infantino
Obserwuj nas w
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Gianni Infantino

Premier League, Serie A, Ligue 1, La Liga i Bundesliga zawitają do USA

FIFA skłania się ku podjęciu przełomowej decyzji, która dotyczy pięciu najlepszych lig w Europie. Jak poinformował dziennik L’Equipe światowa federacja piłkarska ma w planach umożliwić Premier League, Serie A, La Lidze, Bundeslidze oraz Ligue 1 grę w Stanach Zjednoczonych. Nowe prawo, które ma zostać wprowadzone, spowoduje, że w każdym sezonie jeden mecz mógłby zostać rozegrany poza granicami kraju.

Najbardziej przekonaną ligą do nowego pomysłu FIFA jest hiszpańska La Liga. Przeciwwskazań do gry za oceanem nie mają również we Włoszech, Niemczech i Francji. Jedyną ligą, która ma spore wątpliwości co do rozegrania meczu ligowego w USA jest Premier League.

Nie jest tajemnicą, że europejskie kluby generują ogromne zainteresowanie pośród kibiców poza granicami Europy. Regularnie najlepsze kluby wybierają się w przerwie międzysezonowej na tournée po Stanach czy Azji. Korzystają tym samym na finansowych aspektach takiego rozwiązania, który później wpływa na większą sprzedaż koszulek czy też pamiątek klubowych.

Poza USA popularnym kierunkiem w ostatnich latach jest również Arabia Saudyjska. Na Półwyspie Arabskim hiszpańskie oraz włoskie kluby regularnie walczą w rozgrywkach o superpuchar kraju.

Jak zaznacza L’Equipe, FIFA wyda zgodę dotycząca rozgrywania meczu ligowego w Stanach Zjednoczonych w najbliższych dniach.

Komentarze