Dwa kluby zainteresowane usługami Xaviego! Giganci

Xavi znalazł się na celowniku dwóch potentatów w Europie. Według "AS" chodzi mianowicie o Manchester United oraz AC Milan. Oba kluby rozglądają się za nowym trenerem.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Manchester United lub AC Milan

FC Barcelona po licznych burzliwych rozmowach zdecydowała się na rozstanie z Xavi. Hiszpan na początku roku sam ogłosił swoją decyzję o odejściu z klubu, ale Joan Laporta zdołał go jeszcze namówić na pozostanie w Dumie Katalonii. Wszystko zmieniło się kilka tygodni temu, gdy Barca ostatecznie postawiła krzyżyk na swoim byłym wybitnym pomocniku. Tym samym 44-latek wraz z końcem tego sezonu staje się wolnym trenerem.

POLECAMY TAKŻE

Taka sytuacja oczywiście rozpala wiele emocji wśród kibiców innych zespołów, które rozważają lub też już szukają nowego trenera. Sensacyjne są informacje przekazane przez “AS” na temat zainteresowania Xavim ze strony dwóch czołowych klubów w Europie. Chodzi mianowicie o Manchester United oraz AC Milan. Ci pierwsi cały czas zastanawiają się nad przyszłością Erika Ten Haga, który nie zbiera zbyt dobrych recenzji. Z kolei ekipa z Mediolanu szuka następcy dla Stefano Pioli’ego. Według tego źródła obie te drużyny uważnie monitorują sytuację szkoleniowca z Hiszpanii.

Xavi miał także jakiś czas temu ofertę pracy z reprezentacją Korei Południowej, ale jak również informuje “AS”, miał ją zdecydowanie odrzucić. Szkoleniowiec nie chce w tym momencie podejmować pracy w tak odległym miejscu z drużyną narodową.

Czytaj więcej: FC Barcelona oficjalnie ogłosiła Flicka nowym trenerem

Komentarze