Był gwiazdą Arsenalu i Evertonu. Odeszła legenda Premier League

W wieku 54 lat zmarł były znakomity napastnik m.in. Arsenalu, Evertonu i Nottingham Forest, Kevin Campbell. Anglik na poziomie Premier League rozegrał ponad 300 spotkań.

Kevin Campbell
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Kevin Campbell

Odszedł Kevin Campbell

Bardzo przykre wiadomości napłynęły dzisiaj z Wielkiej Brytanii. Media na Wyspach przed południem poinformowały, że w wieku 54 lat zmarł były znakomity napastnik m.in. Arsenalu, Evertonu i Nottingham Forest, Kevin Campbell. Informację te potwierdził oficjalny profil Premier League na platformie X (dawniej Twitter).

Urodzony w 1970 roku Anglik na boiskach najwyższej ligi angielskiej rozegrał 325 spotkań, strzelając w nich 83 gole i notując 26 asyst. Napastnik był wychowankiem akademii Arsenalu, dla którego rozegrał 210 meczy, strzelając 55 goli w ciągu 10 lat. W późniejszych latach reprezentował m.in. barwy Evertonu i West Bromwich Albion. Zaliczył też krótki epizod w lidze tureckiej, a konkretnie w Trabzonsporze. Nigdy jednak nie otrzymał szansy w seniorskiej reprezentacji Anglii.

Były piłkarz, a w ostatnim czasie telewizyjny ekspert od jakiegoś czasu leczył się w szpitalu, do którego trafił na początku czerwca. Campbella pożegnał już m.in. Arsenal.

Jesteśmy zdruzgotani informacją, że nasz były napastnik Kevin Campbell zmarł po krótkiej chorobie. Kevin był uwielbiany przez wszystkich w klubie. Wszyscy myślimy w tej chwili o jego przyjaciołach i rodzinie. To dla nas trudny czas. Spoczywaj w pokoju, Kevin.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze