Mikael Ishak

Mikael Ishak

Mikael Ishak to szwedzki zawodnik, występujący na pozycji napastnika. Reprezentant swojego kraju w latach 2015-2016, młodzieżowy mistrz Europy. Od 2020 roku gracz Lecha Poznań, rok później mianowano go na kapitana drużyny.

Czytaj dalej…

Mikael Ishak – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMikael Ishak
Data urodzenia31 marca 1993 roku
Miejsce urodzeniaSoedertaelje
NarodowośćSzwecja
Aktualny klubLech Poznań
PozycjaNapastnik
Waga81 kg
Wzrost1,85 m

Mikael Ishak – kariera

Mikael Ishak, to jak na standardy zawodników PKO BP Ekstraklasy, prawdziwy obieżyświat. Rozpoczął karierę w szwedzkim Assyriska FF, gdzie wypatrzyło go występujące w Bundeslidze FC Koeln. Nie podbił jednak ligi niemieckiej przy pierwszym podejściu. Próbował swoich sił we włoskim Crotone, ale formę strzelecką odnalazł w duńskim Randers. Stamtąd trafił do Norymbergi, która wówczas występowała na drugim poziomie rozgrywkowym.

Ishak miał wielki udział w wywalczeniu awansu do elity, bo w sezonie 2017/2018 strzelił aż dwanaście bramek. Norymberga wytrzymała w Bundeslidze zaledwie rok, po czym ponownie spadła. W 2020 roku Szwed trafił do Lecha Poznań jako wolny zawodnik i szybko rozkochał w sobie kibiców. W debiutanckim sezonie ustrzelił aż osiem bramek w europejskich pucharach (pięć w eliminacjach i trzy w fazie grupowej Ligi Europy), dzięki czemu został mianowany – ex aequo z Harrym Kane’em – królem strzelców turnieju (wliczając kwalifikacje). Przed rozpoczęciem kolejnej kampanii mianowano go kapitanem Kolejorza.

28-latek ma za sobą całkiem udaną karierę reprezentacyjną. Wspinał się po kolejnych szczeblach młodzieżowych kadr Szwecji, a w 2015 roku został nawet młodzieżowym mistrzem Europy. Rok później wziął też udział w igrzyskach olimpijskich. W seniorskiej reprezentacji Trzech Koron wystąpił czterokrotnie, zdobywając jedną bramkę.

Mikael Ishak – aktualności