Michał
Gurgul

Michał Gurgul to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Zawodnik Lecha Poznań, którego jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

15
PressFocus
Imię i nazwisko Michał Gurgul
Data urodzenia 2006-01-30
Miejsce urodzenia Poznań
Narodowość Polska
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja środkowy obrońca
Waga 70 kg
Wzrost 181 cm

Michał Gurgul – kariera

Michał Gurgul pierwsze kroki stawiał w Akademii Piotra Reissa w Jarocinie. Tam szybko uwydatnił się jego talent. Wszyscy najbardziej utalentowani zawodnicy tej szkółki trafiają do Lecha Poznań i nie inaczej było w przypadku młodego defensora.

Co ciekawe, jego adaptacja w szkółce Kolejorza nie była tak bezproblemowa, jak można było zakładać. Krok po kroku zadomawiał się jednak w stolicy Wielkopolski. Gdy zyskał rytm, szybko awansował do kolejnych grup wiekowych.

Już gdy miał 16 lat, zgłoszono go do gry w PKO BP Ekstraklasie. Zadebiutował w niej w marcu 2023 roku podczas meczu z Piastem Gliwice. Pozostaje w dynamice pierwszej drużyny i uznawany jest za kolejny wielki talent akademii Kolejorza.

Gurgul regularnie reprezentuje Polskę na szczeblu młodzieżowym. Obecnie występuje w kadrze U17, w której zadebiutował we wrześniu 2022 roku. Pokazał się z bardzo dobrej strony podczas mistrzostw Europy do lat 17, które Biało-czerwoni skończyli dopiero w półfinale.

Michał Gurgul – aktualności