Donny van de Beek – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoDonny van de Beek
Data urodzenia18 kwietnia 1997 roku
Miejsce urodzeniaNijkerkerveen
NarodowośćHolandia
Aktualny klubManchester United
Pozycjaśrodkowy pomocnik
Waga76 kg
Wzrost1,84 m

Donny van de Beek – aktualności

Donny van de Beek – kariera

Donny van de Beek jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, gdzie szkolił się od 2008 roku. Stopniowo przemierzał przez kolejne zespoły juniorskie, a w 2015 roku zadebiutował w Eredivisie. Przełomowy był dla niego sezonu 2018/2019, gdzie wspólnie z Ajaksem Amsterdam zdobył mistrzostwo Holandii oraz dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Pomimo sporego zainteresowania, zdecydował się pozostać w ojczyźnie na jeszcze jeden rok.

W kampanii 2019/2020 van den Beek również udowodnił, że drzemie w nim duży potencjał. Po sezonie stało się jasne, że będzie bohaterem dużego transferu. Najkonkretniejszy okazał się Manchester United, który ściągnął Holendra za kwotę 39 milionów euro. Pomimo sporych nadziei, przygoda van den Beeka na Old Trafford jest pasmem niepowodzeń.

Problemy zdrowotne nie pozwoliły mu zaliczyć udanego startu. Później konsekwentnie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie, a rundę wiosenną sezonu 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Evertonie. Ten ruch także nie był dla niego szczęśliwy.

W sezonie 2022/2023 wrócił do Manchesteru United. Erik ten Hag próbował odbudować swojego byłego podopiecznego, ale przeszkodziły mu w tym kolejne kontuzje pomocnika.

Van de Beek zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Holandii w 2017 roku. Ostatni występ zaliczył natomiast w marcu 2021 roku.

Jaki numer na koszulce ma Donny van de Beek?

Donny van de Beek rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 34.

W jakich klubach grał Donny van de Beek?

Donny van de Beek w trakcie swojej kariery grał w klubach: Ajax Amsterdam, Everton i Manchester United.