Donny
Beek

Donny van den Beek to holenderski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Od 2024 roku gra dla Eintrachtu Frankfurt, do którego jest wypożyczony z Manchesteru United.

Czytaj dalej…

25
IMAGO/Vachira Vachira
Imię i nazwisko Donny van de Beek
Data urodzenia 1997-04-18
Miejsce urodzenia Nijkerkerveen
Narodowość Holandia
Aktualny klub Eintracht Frankfurt
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 76 kg
Wzrost 184 cm

Donny van de Beek – kariera

Donny van de Beek jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, gdzie szkolił się od 2008 roku. Stopniowo przemierzał przez kolejne zespoły juniorskie, a w 2015 roku zadebiutował w Eredivisie. Przełomowy był dla niego sezonu 2018/2019, gdzie wspólnie z Ajaksem Amsterdam zdobył mistrzostwo Holandii oraz dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Pomimo sporego zainteresowania, zdecydował się pozostać w ojczyźnie na jeszcze jeden rok.

W kampanii 2019/2020 van den Beek również udowodnił, że drzemie w nim duży potencjał. Po sezonie stało się jasne, że będzie bohaterem dużego transferu. Najkonkretniejszy okazał się Manchester United, który ściągnął Holendra za kwotę 39 milionów euro. Pomimo sporych nadziei, przygoda van den Beeka na Old Trafford jest pasmem niepowodzeń.

Problemy zdrowotne nie pozwoliły mu zaliczyć udanego startu. Później konsekwentnie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie, a rundę wiosenną sezonu 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Evertonie. Ten ruch także nie był dla niego szczęśliwy.

W sezonie 2022/2023 wrócił do Manchesteru United. Erik ten Hag próbował odbudować swojego byłego podopiecznego, ale przeszkodziły mu w tym kolejne kontuzje pomocnika. Z początkiem 2024 roku postanowił udać się na kolejne wypożyczenie. Tym razem wylądował w Eintrachcie Frankfurt.

Van de Beek zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Holandii w 2017 roku. Ostatni występ zaliczył natomiast w marcu 2021 roku.

Donny van de Beek – aktualności