Niewypał Man Utd oficjalnie w nowym klubie. Śmieszna kwota transferu

Donny van de Beek opuścił Manchester United i zasilił szeregi Girony. Hiszpanie zapłacili za pomocnika około 600 tys. euro.

Donny van de Beek
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Donny van de Beek

Donny van de Beek podpisał kontrakt z Gironą

Donny van de Beek podpisał czteroletni kontrakt z Gironą. Media już jakiś czas temu informowały, że hiszpański klub osiągnął porozumienie z Manchesterem United w sprawie transferu holenderskiego pomocnika. Teraz te doniesienia znalazły oficjalne potwierdzenie.

POLECAMY TAKŻE

Van de Beek zaczynał swoją karierę w Veensche Boys, a w 2014 roku dołączył do akademii Ajaxu. Szybko wyróżnił się jako jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, debiutując w pierwszym zespole w 2015 roku. Po fantastycznym sezonie, który zaowocował półfinałem Ligi Mistrzów, w 2020 roku przeniósł się do Manchesteru United, gdzie rozegrał 62 mecze.

Niestety transfer na Old Trafford stał się dla niego koszmarem, ponieważ nigdy nie sprostał oczekiwaniom. Rezultatu nie dały także wypożyczenia do Evertonu oraz Eintrachtu.

Holenderski pomocnik w latach swojej świetności był ceniony za swoją wizję gry oraz zdolność do tworzenia okazji dla kolegów z drużyny. Potrafił także odnaleźć się w roli strzelca, co potwierdzają statystyki z sezonu 2019/2020, gdy zdobył 10 goli.

Teraz Girona ma nadzieje, że uda jej się odbudować zawodnika. 27-latek wciąż ma przed sobą kilka lat gry i jeśli sztab szkoleniowy do niego trafi, to może okazać się znakomitym wzmocnieniem. Według Transfermarkt hiszpański klub zapłacił za Van de Beeka zaledwie około 600 tys. euro.

Czytaj dalej: Real Madryt rezygnuje z Kimmicha. Królewscy chcą gwiazdę Milanu!

Komentarze