Juventus dogadany z defensorem. Wkrótce finalizacja nowej umowy

Juventus uzgodnił warunki kontraktu z Daniele Ruganim. Nowa umowa Włocha będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku. W przyszłym tygodniu zawodnik złoży oficjalny podpis - podaje Nicolo Schira.

Daniele Rugani
Obserwuj nas w
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Daniele Rugani

Juventus przedłuży kontrakt z Daniele Ruganim

Juventus już od jakiegoś czasu pracuje nad budową składu na przyszły sezon. „Stara Dama” przede wszystkim chce wzmocnić pozycję defensora. Włoskie media są przekonane, że na Allianz Stadium zawita Riccardo Calafiori z Bologni. „Bianconeri” natomiast również pracują nad zatrzymaniem Daniele Ruganiego.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji przekazanych przez Nicolo Schirę wynika, że Juventus jest już dogadany z wychowankiem Empoli. W przyszłym tygodniu włoski defensor podpisze nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. W umowie 29-latka będzie widniał zapis umożliwiający „Starej Damie” przedłużenie współpracy z zawodnikiem o kolejne 12 miesięcy.

Sprawa kontraktu Daniele Ruganiego ciągnie się niemal od początku obecnie trwającego sezonu. Media wielokrotnie wspominały, że zawodnik wiąże przyszłość z Juventusem i nowa umowa jest tylko kwestią czasu. Nicolo Schira teraz rozwiał wszelkie wątpliwości i potwierdził, że Włoch będzie zawodnikiem „Bianconerich” w kolejnych latach.

Daniele Rugani przeżywał w Juventusie trudne chwile, ale obecny sezon jest bardzo dobry w jego wykonaniu. Mimo że zawodnik jest tylko rezerwowym w zespole prowadzonym przez Massimiliano Allegriego. 29-letni stoper ma na koncie w trwającej kampanii 17 występów w koszulce „Starej Damy”. Udało mu się nawet trzykrotnie wpisać na listę strzelców.

Sprawdź także: Juventus złożył ofertę trenerowi? Allegri niepewny przyszłości

Komentarze