Pojedynek superstrzelców w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kane vs Immobile

Bayern Monachium we wtorek wieczorem będzie starał się odrobić straty z pierwszego meczu z Lazio. Bawarczycy muszą liczyć na skuteczność w polu karnym Harry'ego Kane'a. Zaś po drugiej stronie sensacyjny awans do następnej rundy będzie chciał zapewnić swoimi bramkami Ciro Immobile. Prezentujemy porównanie statystyk obu piłkarzy w Lidze Mistrzów na podstawie OPTY.

Harry Kane
Imago / Jan Huebner Na zdjęciu: Harry Kane
  • Bayern Monachium na własnym stadionie zmierzy się z Lazio
  • W meczu zobaczymy pojedynek dwóch bramkostrzelnych napastników
  • Harry Kane i Ciro Immobile to najskuteczniejsi piłkarze w swoich zespołach

Harry Kane – Ciro Immobile

Bayern Monachium sensacyjnie przegrał 0:1 w pierwszym meczu z Lazio w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela kończyli mecz w dziesiątkę i nie dali rady powstrzymać rywali. Bramkę na wagę zwycięstwa w 69. minucie meczu z rzutu karnego zdobył Ciro Immobile.

W rewanżu na stadionie Allianz Arena gospodarze będą robić wszystko, aby odwrócić losy dwumeczu. Pomóc w tym ma największa gwiazda bawarskiego zespołu – Harry Kane. Anglik imponuje skutecznością od momentu dołączenia do Die Roten. Napastnik urodzony w Londynie w tym sezonie strzelił już 31 bramek w 32 meczach. Póki co 30-latek zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji Złotego Buta.

Po drugiej stronie również znajduje się bramkostrzelny napastnik. O sile ofensywnej Lazio stanowi ich kapitan – Ciro Immobile. Włoch ma najwięcej goli ze wszystkich piłkarzy w drużynie nie tylko w Lidze Mistrzów, ale również w Serie A. Łącznie reprezentant Włoch może pochwalić się dorobkiem 10 goli w 32 meczach. Choć jego wynik może nie imponuje tak jak dorobek Kane’a, to gole Immobile w Lidze Mistrzów stanowią 50% wszystkich bramek Lazio w tej edycji rozgrywek.

Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku bramek w Champions League to Immobile wypada korzystniej w porównaniu z angielskim napastnikiem. Harry Kane zdobył cztery gole podczas 620 minut, a łącznie oddał 10 celnych strzałów. Natomiast 34-letni Włoch do zdobycia identycznej liczby goli potrzebował zaledwie 446 minut i tylko 5 celnych strzałów.