Koniec pewnej epoki. Ciro Immobile odchodzi z Lazio Rzym

Ciro Immobile po ośmiu latach opuszcza Lazio Rzym. Nowym klubem 34-letniego napastnika będzie turecki Besiktas Stambuł - ujawnił Gianluca Di Marzio.

Ciro Immobile
Obserwuj nas w
Roberto Ramaccia / Alamy Na zdjęciu: Ciro Immobile

Ciro Immobile podpisze kontrakt z Besiktasem Stambuł

Ciro Immobile w barwach Lazio Rzym z powodzeniem występuje od lipca 2016 roku, gdy przeprowadził się na Stadio Olimpico za niespełna 10 milionów euro z Sevilli. Wszystko wskazuje na to, że podczas letniego okienka transferowego zakończy się ośmioletni pobyt 34-letniego napastnika w zespole popularnych Orłów.

Jak dowiedział się bowiem Gianluca Di Marzio, 57-krotny reprezentant Włoch jest już o krok od przenosin do Besiktasu Stambuł. Znany dziennikarz ujawnił, że Lazio Rzym zaakceptowało propozycję za swojego piłkarza. Turecki gigant ma sprowadzić doświadczonego zawodnika za kwotę oscylującą w granicach 3 milionów euro.

POLECAMY TAKŻE

Rozmowy między stronami nie były łatwe, ponieważ włodarze Biancocelestich oczekiwali większych pieniędzy, jednak ostatecznie na prośbę napastnika zgodzili się na przedstawioną ofertę. Ciro Immobile zatem ponownie spróbuje swoich sił za granicą – w przeszłości grał we wspomnianej hiszpańskiej Sevilli oraz niemieckiej Borussii Dortmund.

Skuteczny atakujący w koszulce Lazio Rzym rozegrał łącznie 340 meczów, strzelił 207 goli i zaliczył 54 asysty. Statystyki dotychczasowego kapitana włoskiej ekipy robią ogromne wrażenie. Etatowego reprezentanta Italii można więc śmiało nazwać legendą drużyny Biancazzurrich.

Komentarze