PSG uniknęło porażki w hicie. Neymar na ratunek [WIDEO]

PSG - Monaco
Pressfocus Na zdjęciu: PSG - Monaco

PSG nie ma już kompletu zwycięstw w Ligue 1. Paryżanie zostali zatrzymani na własnym stadionie w hicie czwartej kolejki przez Monaco (1:1).

• PSG nie wygrało czwartego ligowego meczu z rzędu
  • Paryżan na ich stadionie zatrzymało Monaco
  • Końcowy wynik spotkania w Paryżu to 1:1

Słodko – gorzki gol napastnika Monaco

Niedziela z Ligue 1 kończyła się na Parc des Princes, gdzie zaplanowano mecz z udziałem PSG i Monaco. Obie drużyny były zupełnie na innym biegunie, ponieważ paryżanie mieli na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Z kolei przyjezdni mogli pochwalić się jedynie czterema oczkami, co było dorobkiem poniżej możliwości takiego zespołu.

Zgodnie z tym, czego od swojej drużyny oczekiwał Christophe Galtier, PSG zdominowało przeciwnika oraz statystykę posiadania piłki (65%). Mistrz Francji mógł kontrolować tempo spotkania oraz kreować okazje strzeleckie. Tych było sześć, ale bramkarz Monaco musiał interweniować zaledwie raz.

Więcej pracy miał Gianluigi Donnarumma. Bramkarz PSG pierwszą połowę zakończył bez czystego konta, ponieważ w 20. minucie musiał wyjąć piłkę z siatki. Nie doszłoby do tego, gdyby nie Mohamed Camara i jego przechwyt, po którym dwójkową akcję zaczęli Kevin Volland i Aleksandr Golovin. Niemiec zagrał do Rosjanina, ale szybko dostał podanie zwrotne, po którym ruszył z rajdem w kierunku pola karnego przeciwnika. Snajper Monaco uporał się z rywalami i przymierzył kapitalnie po ziemi w prawy róg bramki. Volland doznał jednak kontuzji w tej akcji i pięć minut później opuścił przedwcześnie boisko.

Zmasowana ofensywa PSG z połowicznym sukcesem

Drugie 45 minut było już lepsze w wykonaniu PSG, które miało świadomość, że domowa porażka z Monaco może mieć niemałe konsekwencje, jak np. brak pozycji lidera, czy duże rozczarowanie kibiców. Ci w drugiej połowie oglądali, jak ich ulubieńcy bardzo często pojawili się w szesnastce przyjezdnych. Mimo wyraźnej poprawy gry paryżanie skończyli mecz z tylko remisem. Mistrz Francji punkt zdobył po tym, jak w 70. minucie Neymar skutecznie wyegzekwował rzut karny. Finalnie PSG zremisowało 1:1 i wciąż jest liderem tabeli.