Ajax Amsterdam wybrał nowego trenera. To ceniony szkoleniowiec

Francesco Farioli porozumiał się z Ajaksem Amsterdam co do trzyletniego kontraktu. Teraz holenderski klub musi jeszcze dogadać się z Niceą, żeby uzyskać zgodę francuskiego zespołu na odejście włoskiego trenera - informuje Mike Verweij na łamach De Telegraaf.

Francesco Farioli
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Francesco Farioli

Francesco Farioli dogadał się z Ajaksem Amsterdam

Ajax Amsterdam nie zachwyca w sezonie 2023/2024 – holenderska drużyna na kolejkę przed końcem kampanii zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli Eredivisie i tym samym nie zagra w Lidze Mistrzów. Latem dojdzie do zmiany na stanowisku trenera w zespole Godenzonen, ponieważ z posady ustąpi John van ‘t Schip. Holender kanadyjskiego pochodzenia opiekował się Ajaksem od października 2023 roku po tym, jak przejął ekipę z Amsterdamu po zwolnieniu Maurice’a Steijna.

POLECAMY TAKŻE

Długo z objęciem holenderskiego giganta łączony był Graham Potter, który pozostaje bez zatrudnienia od momentu rozstania się z Chelsea. Angielski menedżer ostatecznie odrzucił jednak ofertę z powodu zbyt niskiego wynagrodzenia. Jak dowiedział się Mike Verweij z dziennika “De Telegraaf”, Ajax Amsterdam wybrał już nowego szkoleniowca. Włodarze klubu z Johan Cruyff ArenA porozumieli się bowiem z Francesco Fariolim. Włoski trener miałby podpisać trzyletni kontrakt.

Najpierw Holendrzy muszą jednak dogadać się z Niceą, czyli obecnym pracodawcą cenionego szkoleniowca, bez którego zgody nie dojdzie do zawarcia umowy. Francesco Farioli na Lazurowym Wybrzeżu ma okazję współpracować m.in. z Marcinem Bułką. Francuska drużyna pod jego wodzą plasuje się na piątej pozycji w stawce i walczy o udział w europejskich pucharach.

Komentarze