Kosztował wielkie pieniądze, PSG poświęci go dla gwiazdy Napoli?

Paris Saint-Germain jest zdeterminowane, aby zastąpić Kyliana Mbappe graczem z najwyższej półki. Faworytem do tej roli jest Chwicza Kwaracchelia. Aby go pozyskać, paryżanie mogą poświęcić jeden ze swoich najdroższych nabytków.

Randal Kolo Muani (w środku)
Obserwuj nas w
fot. Abaca Press / Alamy Na zdjęciu: Randal Kolo Muani (w środku)

Kwaracchelia zostanie następcą Mbappe?

Kylian Mbappe oficjalnie potwierdził, że po sezonie odejdzie z Paris Saint-Germain. Od jakiegoś czasu trwają w stolicy Francji prace nad sprowadzeniem jego następcy. Klub chce, aby był to zawodnik z najwyższej półki, tak aby zespół nie odczuł za bardzo straty Mbappe. Spośród kilku kandydatów, takich jak Rafael Leao czy Victor Osimhen, wytypował Chwiczę Kwaracchelię. Paryżanie chcą sprowadzić tego lata Gruzina za wszelką cenę.

Nie będzie łatwo, bowiem Napoli kategorycznie zaprzecza, jakoby zamierzało rozstawać się ze swoim gwiazdorem. Aurelio De Laurentiis pragnie zatrzymać skrzydłowego, przedłużyć z nim umowę i pożegnać dopiero w przyszłym roku. PSG rozważa różne opcje, które mogłyby przekonać Napoli do sprzedaży. W grę wchodzi zaproponowanie Randala Kolo Muaniego jako części transakcji.

POLECAMY TAKŻE

Oferta PSG miałaby być dwuczęściowa. Zakładałaby ona kwotę w postaci 80 milionów euro plus właśnie Kolo Muaniego, który do Neapolu trafiłby w ramach wypożyczenia. Zeszłoroczny mistrz Włoch zapewne straci latem Osimhena, więc wzmocnienie linii ataku byłoby wręcz wskazane.

Kolo Muani w stolicy Francji kompletnie się nie sprawdził. Był ściągany za około 90 milionów euro, co stanowi jeden z największych transferów w historii PSG. Luis Enrique nie stawiał jednak na niego regularnie, co wiązało się z jego przeciętna dyspozycją. 25-latek uzbierał raptem 12 bramek w 43 występach.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze