Czarne chmury nad Gennaro Gattuso. Może stracić pracę

Gennaro Gattuso może stracić niebawem pracę. Niezadowolenie z jego poczynań wyrażają działacze Olympique Marsylia. Francuska drużyna spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań.

Gennaro Gattuso
Obserwuj nas w
IMAGO / PanoramiC Na zdjęciu: Gennaro Gattuso
  • Marsylia gra poniżej oczekiwań
  • W klubie rozważają zmianę szkoleniowca
  • Na Gattuso spadła fala krytyki

Były reprezentant Włoch zostanie zwolniony?

Olympique Marsylia zajmuje aktualnie dopiero dziewiąte miejsce w tabeli francuskiej Ligue 1. To zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przed sezonem ambicje tego klubu sięgały przecież ponownej walki o podium i awans do Ligi Mistrzów.

Ponadto marsylczycy mogą odpaść z rozgrywek Europa League. W ubiegły czwartek zaledwie zremisowali w meczu 1/16 finału z Szachtarem Donieck. Do rewanżu tych drużyn dojdzie na Stade Velodrome.

Media donoszą, że choć działacze Marsylii nie podjęli jeszcze decyzji o zwolnieniu Gennaro Gattuso, to mają coraz częściej to rozważać. Włoch został ostatnio wezwany na dywanik i musiał tłumaczyć się z mizernych wyników zespołu.

Kluczowe dla przyszłości szkoleniowca mają być najbliższe tygodnie. Jeśli drużyna zacznie piąć się w górę tabeli Ligue 1, to Gattuso zostanie przynajmniej do końca sezonu. Gorzej, jeśli zespół nadal będzie przegrywać i odpadnie z rozgrywek pucharowych.

Zobacz też: Xavi Hernandez broni się za pomocą big data.

Komentarze