Sergi Roberto bohaterem Barcelony, piękna asysta Lewandowskiego [WIDEO]

FC Barcelona miała problemy, ale ostatecznie pokonała Almerię 3:2 w meczu 18. kolejki La Liga. Ładną asystę przy decydującej bramce Sergiego Roberto zanotował Robert Lewandowski.

FC Barcelona
IMAGO / Sergio Ruiz Na zdjęciu: FC Barcelona
  • FC Barcelona przełamała się po trzech meczach bez zwycięstwa
  • Duma Katalonii wygrała 3:2 z Almerią w spotkaniu 18. kolejki La Liga
  • Robert Lewandowski popisał się ładną asystą przy golu Sergiego Roberto

Barca była o krok od kompromitacji, zwycięstwo wyrwane w końcówce

FC Barcelona w środę wieczorem na Estadio Olimpic podejmowała Almerię w meczu 18. kolejki La Liga. Podopieczni Xaviego Hernandeza w starciu z drużyną zamykającą tabelę mieli szansę zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia i dobrze rozpoczęli dzisiejsze zawody.

W 33. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił bowiem Raphinha, który zebrał piłkę po strzale oddanym przez Ronalda Araujo i zaskoczył stojącego między słupkami Luisa Maximiano. Goście jeszcze przed przerwą zdołali jednak wyrównać. Autorem bramki był Leo Baptistao.

Duma Katalonii po zmianie stron, w 60. minucie, znowu wyszła na prowadzenie – Sergi Roberto po dośrodkowaniu Raphinhi, uderzeniem głową, skierował piłkę do siatki. Co ciekawe, powtórki pokazały, że Barca nie powinna otrzymać tego rzutu rożnego, gdyż ostatni futbolówki dotknął Alejandro Balde.

W 71. minucie na tablicy wyników ponownie mieliśmy remis, ponieważ Edgar Gonzalez wykorzystał kuriozalną sytuację w polu karnym, a następnie pokonał Inakiego Penę.

FC Barcelona jednak się nie poddała i ostatecznie do zwycięstwa poprowadził ją Sergi Roberto, który w 83. minucie dostał świetne podanie od Roberta Lewandowskiego.

FC Barcelona – Almeria 3:2 (1:1)

1:0 Raphinha 33′

1:1 Leo Baptistao 41′

2:1 Sergi Roberto 60′

2:2 Edgar Gonzalez 71′

3:2 Sergi Roberto 83′