Dobra wiadomość z obozu Romy. Ważny zawodnik wznawia treningi

Evan Ndicka w piątek wrócił do treningów z Romą, podaje serwis „calciomercato.com”. Iworyjczyk niecałe dwa tygodnie temu został zniesiony z boiska na noszach z powodu bólu w klatce piersiowej.

Piłkarze Romy
Insidefoto di andrea staccioli / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Romy

Evan Ndicka wrócił do treningów

Niespełna dwa tygodnia temu odbyło się spotkanie AS Romy z Udinese Calcio. W okolicach 70. minuty rywalizacja została przerwana przez arbitra. Evan Ndicka bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę, trzymając się za klatkę piersiową. Zawodnik został zniesiony na noszach przez służby medyczne, a sędzia postanowił nie kontynuować spotkania.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został natychmiastowo przewieziony do najbliższego szpitala w Udine, gdzie przeszedł szereg badań. Ostateczne wyniki wykluczyły problemy z sercem u zawodnika. U 24-latka wykryto jedynie stan zapalony w części klatki piersiowej, który finalnie nie okazał się zbyt groźny.

Serwis „calciomercato.com” poinformował, że niecałe dwa tygodnia od wydarzenia z meczu przeciwko Udinese Calcio, Evan Ndicka dostał zgodę od lekarzy na powrót do treningów. Iworyjczyk przeszedł kolejne badania płucne oraz naczyniowo-sercowe, które wykluczyły problemy zdrowotne. Obrońca „Giallorossich” zatem w piątek odbył jednostkę treningową z częścią grupy.

Spotkanie AS Romy z Udinese Calcio zostało dokończone w miniony czwartek. Mecz rozpoczął się w okolicach 70. minuty od stanu 1:1. Finalnie podopiecznym Daniele De Rossiego udało się zwyciężyć ten mecz. Bohaterem drużyny został Bryan Cristante, który w doliczonym czasie gry zapewnił trzy punkty „Giallorossim”.

Sprawdź także: Derby o Joela Matipa. Szykuje się głośny transfer?