Real Madryt postawił kolejny krok do mistrzostwa. Arda Guler z cennym trafieniem

Real Madryt w ramach 33. kolejki La Liga mierzył się z Realem Sociedad na wyjeździe. Królewscy po bramce Ardy Gulera wygrali 1:0 i dopisali do swojego dorobku kolejny komplet punktów.

Arda Guler
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Arda Guler

Arda Guler spłacił kredy zaufania, Real wygrywa 1:0

Real Madryt jedną ręką trzyma już mistrzowski tytuł w sezonie 2023/2024. Spotkanie 33. kolejki hiszpańskiej ligi z Realem Sociedad zakończyło się skromnym jednobramkowym zwycięstwem dla podopiecznych Carlo Ancelottiego. Decydującą bramkę w 29. minucie meczu zdobył Arda Guler.

Włoski szkoleniowiec, mając przed sobą mecz z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów, zdecydował się na duże zmiany w wyjściowej jedenastce. Miejsce między słupkami zajął Kepa Arrizabalaga, a w polu od pierwszych minut zagrał m.in. Arda Guler, Brahim Diaz, Dani Ceballos czy Joselu. Mimo dużych roszad w składzie Królewscy zdołali zapewnić sobie komplet punktów.

Real Sociedad miał swoje szanse, lecz dwukrotnie gdy trafiali do siatki Realu, sędzia meczu anulował bramkę. Najpierw w przypadku trafienia Takefusy Kubo odgwizdany został faul na Aurelio Tchouamenim. Następnie gol Oyarzabala został anulowany po tym, jak asystent arbitra zasygnalizował pozycję spaloną. Podopieczni Imanola Alguacila próbowali jeszcze wyrównać stan meczu, lecz piłka po próbie Sheraldo Beckera w 82. minucie minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Zwycięstwo Realu oznacza, że Los Blancos po 33. kolejkach mają na swoim koncie 84 punkty, a Barcelonę wyprzedzają o 14 oczek. Do końca sezonu pozostało pięć spotkań.

Real Madryt 1:0 Real Sociedad (Guler 29′)