Tabela La Liga 2021/22

Aktualna tabela La Liga poniżej. Sprawdź jak spisują się zespoły ligi hiszpańskiej. Kto ma szanse na mistrzostwo kraju, kto awansuje do europejskich pucharów a kto pożegna się z rozgrywkami? Śledź tabelę ligi hiszpańskiej.

Liga Mistrzów Liga Europy Spadek

Tabela Primera Division

W hiszpańskiej ekstraklasie na co dzień rywalizuje 20 drużyn, które przez cały sezon, składający się z 38 kolejek walczą o mistrzostwo Hiszpanii, ale nie tylko. Powyższa tabela La Liga prezentuje aktualny stan rywalizacji. Drużyny oznaczone zielonym kolorem (miejsca 1-4) uzyskają prawo gry w Lidze Mistrzów, pomarańczowym w Lidze Europy, natomiast czerwonym pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Odwiedź także terminarz ligi hiszpańskiej, oraz sprawdź jacy są najlepszy strzelcy Primera Division, by być na bieżąco z wszystkimi statystykami.

Tabela La Liga 2021

W ostatnim sezonie hiszpańskiej La Liga dominację FC Barcelony i Realu Madryt przerwało Atletico Madryt, które sięgnęło po 11. w historii klubu mistrzowski tytuł. Drużyna Diego Simeone w 38 rozegranych spotkaniach zdobyła 86 punkty. Drugie miejsce zajął Reale Madryt – 84 punkty, natomiast FC Barcelona była dopiero trzecia – 79 punkty. Prawo gry w Lidze Mistrzów uzyskała również czwarta w tabeli Sevilli. W najważniejszych europejskich rozgrywkach, dzięki triumfowi w Lidze Europy, zagra także Villarreal. W Lidze Europy Hiszpanię w sezonie 2021/22 reprezentować będą Real Sociedad i Real Betis. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się natomiast Huesca, Real Valladolid i Eibar.

Ostatnie artykuły – La Liga Santander