Spore wyróżnienie dla Skorupskiego. Lepszy od Mbappe i Kroosa

Łukasz Skorupski znalazł się w jedenastce 3. kolejki Euro 2024 według "SofaScore". Polak otrzymał notę 8.5, najwyższą pośród wszystkich piłkarzy.

Łukasz Skorupski
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited/Alamy Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Skorupski w jedenastce 3. kolejki Euro 2024

Wtorkowy mecz reprezentacji Polski z reprezentacją Francji był ostatnim spotkaniem Biało-Czerwonych na Euro 2024 w Niemczech. Podopieczni Michała Probierza w dobrym stylu pożegnali się z turniejem, bowiem w meczu przeciwko wicemistrzom świata udało nam się zdobyć jeden punk remisując 1:1. Tak pozytywny rezultat w dużej mierze zawdzięczamy jednak znakomitej postawie w bramce Łukasza Skorupskiego.

POLECAMY TAKŻE

Już kilka dni przed meczem w Dortmundzie było słychać głosy, że Wojciech Szczęsny w tym spotkaniu zasiądzie na ławce, a szansę dostanie ktoś z duetu Łukasz Skorupski – Marcin Bułka. Padło na tego pierwszego, który ma za sobą kapitalny sezonie w Serie A. Udowodnił to również w debiucie na wielkim turnieju, gdzie kilkukrotnie ratował Biało-Czerwonych przed stratą gola.

Dlatego też po meczu z Francją ceniony serwis “SofaScore” umieścił 33-latka w jedenastce 3. kolejki Euro 2024. Skorupski znalazł się w zestawieniu z takimi graczami jak m.in.: Kylian Mbappe czy Toni Kroos. Polak otrzymał notę 8.5, najwyższą pośród wszystkich piłkarzy.

Czytaj więcej: Lewandowski niechlubnym rekordzistą, skok Zalewskiego. Euro 2024 a popularność

Komentarze