Poznaliśmy sędziego meczu Polska – Ukraina. Wcześniej poprowadzi wielki hit w Anglii

Andrew Madley został wyznaczony jako sędzia główny towarzyskiego meczu Polska - Ukraina na Stadionie Narodowym. Anglikowi na liniach pomagać będą jego rodacy - poinformował PZPN.

Andrew Madley
Obserwuj nas w
Andrew Orchard sports photography / Alamy Na zdjęciu: Andrew Madley

Andrew Madley sędzią meczu Polska – Ukraina

Reprezentacja Polski za kilkanaście dni rozpocznie zgrupowanie poprzedzające udział w Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech. Zanim biało-czerwoni polecą za zachodnią granicę, czekają ich dwa mecze towarzyskie przed własną publicznością. Rywalami podopiecznych Michała Probierza będzie kadra Ukrainy oraz Turcji.

POLECAMY TAKŻE

PZPN poinformował, że arbitrem pierwszego z dwóch spotkań towarzyskich będzie Anglik Andrew Madley. 41-latek do Warszawy przyleci wraz ze swoim zespołem sędziowskim. Jako asystenci Madleya pracować będą Harry Lennard i Ian Hussin. Sędzią technicznym wyznaczony został Craig Pawson. Mecz Polska – Ukraina zostanie rozegrany 7 czerwca o godzinie 20:45.

Zanim Andrew Madley zawita do Polski będzie rozjemcą hitu w finale Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem United a Manchesterem City. Podczas tego spotkania asystentem 41-latka będzie Harry Lennard, który również znalazł się w obsadzie sędziowskiej na mecz naszej reprezentacji. Polscy kibice mogą kojarzyć angielskiego arbitra przede wszystkim z ubiegłego sezonu. Madley prowadził starcie Lecha Poznań z Karabachem Agdam w 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023.

Przypomnijmy, że Polska na Euro trafiła do grupy D, gdzie zmierzy się z Francją, Holandią i Austrią. Pierwszy mecz na turnieju biało-czerwoni zagrają 16 czerwca z kadrą Oranje w Hamburgu.

Komentarze