Odrzucił ofertę reprezentacji Polski. Trafi do Azji?

Fabio Cannavaro to legendarny włoski defensor, który odrzucił kilka lat temu ofertę PZPN-u, by poprowadzić reprezentację Polski. Szkoleniowiec ma wylądować ostatecznie w Korei Południowej.

Fabio Cannavaro
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Fabio Cannavaro
  • Cannavaro wygrywał w czasie kariery mundial
  • Kilka lat temu mógł objąć reprezentację Polski
  • Cannavaro ma pracować w Korei Południowej

Mógł prowadzić reprezentację Polski. Trafi do Azji

Fabio Cannavaro od roku pozostaje bez pracy po tym, jak w lutym ubiegłego roku został zwolniony z Benevento. W przeszłości łączono go m. in. z reprezentacją Polski. Ostatecznie nie przyjął oferty ze strony PZPN-u, a selekcjonerem został Czesław Michniewicz.

Włoskie media donoszą, że Cannavaro może przenieść się do Azji. Propozycję złożyła mu Korea Południowa. Tamtejsza federacja szuka nowego szkoleniowca po przegranym półfinale Pucharu Azji z Jordanią. Pracę w Korei stracił niedawno inny znany selekcjoner, Jurgen Klinsmann.

Media donoszą, że Cannavaro podobno poważnie rozważa propozycję Azjatów. Swoją decyzję ma ogłosić w ciągu kilku najbliższych dni.

Cannavaro może się wahać czy nie lepiej byłoby zostać przy piłce klubowej. Na początku lutego informowano, że poważnie zainteresowane jego zatrudnieniem jest drugoligowe Bari.

Czytaj także: Fabio Cannavaro po roku przerwy wróci do pracy. Przejmie włoski klub

Komentarze