Były reprezentant Polski o kadrze. “Widać, że coś drgnęło”

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy test przed Euro 2024. W piątek pokonała Ukrainą (3:1) na PGE Narodowym. - Widać, że w drużynie znów jest dobra atmosfera - podkreśla Jacek Bąk w wywiadzie z "TVP Sport".

Jacek Bąk i Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jacek Bąk i Robert Lewandowski

Jacek Bąk: Mam nadzieję, że osiągniemy pozytywny wynik z Turcją

Mistrzostwa Europy 2024 ruszają już w piątek (14 czerwca). Piłkarze reprezentacji Polski w pierwszym meczu grupowym spotkają się z Holandią w poniedziałek (16 czerwca) w Hamburgu. Jacek Bąk w rozmowie z “TVP Sport” odniósł się do meczu, w którym Biało-czerwoni strzeliła trzy gole przeciwko Ukrainie. Mówi, że rywale wyglądali lepiej z przebiegu gry, a mimo to podopieczni Michała Probierza potrafili wykorzystać swoje momenty i odnieśli zwycięstwo.

POLECAMY TAKŻE

– Widać, że coś drgnęło. Jest jakiś pomysł z przodu, stwarzamy zagrożenie po stałych fragmentach gry, nie ma też murowania bramki. Nie powiem niczego odkrywczego, bo kluczowe było wywalczenie awansu. To wpłynęło na atmosferę i chęć działania w zespole, ale także na zewnątrz – dodał.

96-krotny reprezentant Polski pozytywnie ocenił postawę Nicoli Zalewskiego i Kacpra Urbańskiego. – Ważną rolę odegrał Piotr Zieliński. Mam nadzieję, że teraz osiągniemy pozytywny wynik z Turcją i w dobrych nastrojach pojedziemy na turniej do Niemiec – stwierdził.

– Widać, że w drużynie znów jest dobra atmosfera, zresztą wspominają o tym zawodnicy. Probierz ma też większą wiedzę dotyczącą nowych piłkarzy. Wynajduje i odważnie stawia na nowych graczy, czego nie można powiedzieć o jego poprzedniku. Widać, że to odpowiednia osoba do przeprowadzenia przemiany pokoleniowej w naszej reprezentacji – przekonuje.

Reprezentacja Polski pokona Turcję na PGE Narodowym?

Wygrana Polski 100%
Remis 0%
Wygrana Turcji 0%
7+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Wygrana Polski
  • Remis
  • Wygrana Turcji

Komentarze