Carlo Ancelotti o KMŚ. “Moje słowa zostały źle zinterpretowane”

Carlo Ancelotti znalazł się na ustach wszystkich. Powód? Włoch rzekomo miał być przeciwny grze Realu Madryt w KMŚ w 2025 roku. Trener opublikował sprostowanie swoich słów.

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti wytłumaczył się ze swoich słów dla Il Giornale

Carlo Ancelotti udzielił ostatnio wywiadu Il Giornale, w którym jego słowa zostały tak opublikowane, jakby Włoch był przeciwny grze Realu Madryt w klubowym mundialu w 2025 roku. Temat z prędkością światła został zrelacjonowany przez czołowe media. Szkoleniowiec Królewskich postanowił opublikować komentarz w sprawie w swoich mediach społecznościowych.

POLECAMY TAKŻE

“W wywiadzie dla Il Giornale moje słowa na temat Klubowych Mistrzostw Świata FIFA zostały zinterpretowane inaczej, niż się spodziewałem. Nie ma nic bardziej odległego od moich zainteresowań niż odmowa udziału w turnieju, który uważam za doskonałą okazję do kontynuowania walki o najważniejsze trofea z Realem Madryt – napisał Ancelotti na swoim profilu na platformie X.

Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w 2025 roku w Stanach Zjednoczonych. W turnieju wezmą udział 32 zespoły, a nie jak do tej pory, tylko siedem drużyn. Impreza zacznie się 15 czerwca i potrawa prawie miesiąc. Finał rozgrywek zaplanowany jest na 13 lipca 2025 roku.

Udział w Klubowych Mistrzostwach Świata mają wziąć kluby, reprezentujące sześć konfederacji piłkarskich. 32 zespoły zostaną podzielone na osiem grup po cztery drużyny. Dwie najlepsze z każdej grupy awansuje do fazy pucharowej. Format rozgrywek ma być identyczny, jak to miało miejsce w przypadku piłkarskich mistrzostw świata z udziałem reprezentacji w latach 1998-2022. Jasne jest jednak, że nie będzie spotkania o trzecie miejsce.

Czytaj więcej: The Sun zszokował, Real Madryt celuje w gwiazdę Man City

Komentarze