Był łączony z grą dla Polski. Otrzymał powołanie do kadry Argentyny

Michał Probierz niemal na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług zawodnika, który był łączony z grą w szeregach Biało-Czerwonych. Reprezentacja Polski "straciła" obiecującego pomocnika. Właśnie otrzymał powołanie do kadry Argentyny U-23.

Aston Villa - Olympiakos
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Aston Villa - Olympiakos

Reprezentacja Polski przegrywa starcie z Argentyną

Podstawowy zawodnik finalisty Ligi Konferencji Europy – reprezentacja Polski ostrzyła sobie zęby na pomocnika Olympiakosu Pireus. Oczywiście od pogłosek o chęci sprawdzenia umiejętności Santiago Hezze w kadrze do faktycznego powołania droga była daleka, ale nikt nie wykluczał, że Michał Probierz może sięgnąć po piłkarza urodzonego w Buenos Aires. Zwłaszcza że ten wyrażał chęć gry w naszej drużynie narodowej.

W styczniu 22-latek otrzymał polski paszport i sprawy mogły przyspieszyć. Jednak trener kadry szybko ostudził emocje. – Nie, przed Euro na pewno nie będziemy nic zmieniać, bo uważam, że język jest bardzo potrzebny i tutaj na pewno nie jest brany pod uwagę jeśli chodzi o Euro. Jeżeli później będzie chciał grać, tak jak jeszcze kilku innych zawodników którzy się pozgłaszali, to wtedy rozważymy – powiedział Michał Probierz dla programu “Loża Piłkarska”.

W poniedziałek okazało się, że kampania łącząca Hezze z reprezentacją Polski najprawdopodobniej dobiegła końca. Portal Meczyki.pl przekazał słowa George Tsanakasa, który ujawnił, że Javier Mascherano powołał defensywnego pomocnika do kadry Argentyny do lat 23. Zawodnik Olympiakosu będzie miał okazję sprawdzić się w towarzyskich starciach z Paragwajem.

Wprawdzie występy w młodzieżowej reprezentacji nie zamykają mu drogi do gry w seniorskiej drużynie innego kraju, ale wszystko wskazuje na to, że Hezze definitywnie wybierze Argentynę.

Zobacz także: Mistrzowie świata z powołaniami na Copa America. Trzech zostanie skreślonych

Komentarze