Reprezentant Austrii obawia się meczu z Polską. Wskazał mocny punkt kadry Probierza

Reprezentacja Polski w piątek zmierzy się z Austrią w 2. kolejce grupy D Euro 2024. Maximilian Wober na konferencji prasowej wskazał największy atut biało-czerwonych.

Maximilian Wober
Obserwuj nas w
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Maximilian Wober

Austria obawia się meczu z Polską, doceniają naszą grę w obronie

Reprezentacja Polski udział w Mistrzostwach Europy 2024 rozpoczęła od minimalnej porażki (1:2) z Holandią. W najbliższy piątek (21 czerwca) podopieczni Michała Probierza staną przed kolejną szansą na zdobycie pierwszych punktów w turnieju. Biało-czerwoni na Olympiastadion w Berlinie zmierzą się z reprezentacją Austrii. Zespół Ralfa Rangnicka również poniósł porażkę na początku Euro, przegrywając (0:1) z Francją. Gola samobójczego w tamtym spotkaniu strzelił Maximilian Wober.

POLECAMY TAKŻE

Austriacki obrońca na niedawnej konferencji prasowej nie tylko opowiedział o swoich odczuciach po meczu z Francją, ale również ocenił reprezentację Polski. 26-letni zawodnik Leeds United uważa, że konfrontacja z biało-czerwonymi będzie starciem o sześć punktów. Co więcej, wskazał aspekt, w którym kadra Michała Probierza może sprawić im największe problemy,

Jeśli chcemy zajść daleko i wyjść z grupy, to mecz z Polską będzie klasycznym starciem o sześć punktów – powiedział Maximilian Wober cytowany przez portal oe24.at.

Trudno się z nimi gra ze względu na ich głębokie ustawienie w obronie – ocenił obrońca reprezentacji Austrii.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Michał Probierz w meczu z Austrią prawdopodobnie będzie mógł skorzystać z Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski ze względu na uraz odniesiony w spotkaniu z Turcją opuścił pierwszy mecz na Euro 2024 z Holandią.

Mecz Polska – Austria odbędzie się w piątek (21 czerwca) o godzinie 18:00. Areną zmagań będzie Olympiastadion w Berlinie. Po pierwszej kolejce grupy D biało-czerwoni zajmują 3. miejsce w tabeli, zaś Austria znajduje się za naszymi plecami. Liderem “polskiej grupy” na Euro 2024 po pierwszym meczu jest reprezentacja Holandii.

Komentarze