Polski mecz w Grecji. Na gola Szymańskiego odpowiedział Sobociński

AEK Ateny pokonał PAS Gianninę 4:2 w meczu 25. kolejki greckiej ekstraklasy. W tym spotkaniu na listę strzelców wpisali się dwaj Polacy - Damian Szymański oraz Jan Sobociński.

Damian Szymański
IMAGO / One Inch Productions Na zdjęciu: Damian Szymański
  • AEK Ateny Damiana Szymańskiego podejmował dzisiaj PAS Gianninę Jana Sobocińskiego
  • Co ciekawe, zarówno pomocnik, jak i obrońca wpisali się na listę strzelców
  • Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla gospodarzy

Gole Szymańskiego i Sobocińskiego, AEK lepszy od Gianniny

W środę wieczorem byliśmy świadkami polskiego meczu w lidze greckiej. AEK Ateny na własnym stadionie podejmował bowiem PAS Gianninę w spotkaniu 25. kolejki tamtejszej ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom w 15. minucie zapewnił Damian Szymański.

Minęło zaledwie dwadzieścia minut, a na trafienie pomocnika odpowiedział inny Polak – Jan Sobociński – który dzisiaj debiutował w barwach nowego zespołu. 24-letni stoper dołączył PAS Gianniny w styczniowym okienku na zasadzie wolnego transferu z Charlotte FC.

Walcząca u utrzymanie drużyna byłego zawodnika ŁKS-u Łódź ostatecznie uległa klubowi ze stolicy 2:4. Ekipa Damiana Szymańskiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Siedemnastokrotny reprezentant Polski w AEK-u Ateny z powodzeniem występuje od 2020 roku.