Kolejne trafienie Bogusza w MLS! Zgłasza akces do kadry?

Mateusz Bogusz trafił właśnie po raz czwarty do siatki rywali w tym sezonie MLS. Polak cały czas liczy na powołanie do Michała Probierza do kadry przed Euro 2024 w Niemczach.

Mateusz Bogusz
Obserwuj nas w
Kirby Lee / Alamy Na zdjęciu: Mateusz Bogusz

Czwarte trafienie w ligowym sezonie

Mateusz Bogusz od ponad roku gra w MLS, a dokładnie w ekipie Los Angeles Football Club. Polak dotychczas w barwach klubu z miasta aniołów rozegrał 53 spotkania. Zdobył w nich siedem bramek i zanotował osiem asyst. To ostatnie trafienie zaliczył podczas wczorajszego meczu przeciwko Vancouver Whitecaps. Wychowanek Ruchu Chorzów w 57. minucie meczu dobrze odnalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska, ustalając tym samym wynik tej rywalizacji na 3:0 dla gospodarzy z Kalifornii. Los Angeles FC zajmuje aktualnie piąte miejsce w konferencji zachodniej z dorobkiem 18 punktów w 12 meczach.

Niemniej sam gola Bogusza oraz jego regularna gra pełnych spotkań w MLS może rozpocząć spekulacje na temat jego ewentualnego powołania do reprezentacji Polski na zbliżające się mecze towarzyskie przed startem Euro 2024. Już jakiś czas temu sam 22-latek sygnalizował, że jest gotów podjąć rękawice i zawalczyć o miejsce w składzie kadry narodowej, jednak jak do tej pory powołania od Michała Probierza nie otrzymał, a przed samymi mistrzostwami Europy może być o to bardzo trudno.

Aktualnie serwis “Transfermarkt” wycenia piłkarza urodzonego w Rudzie Śląskiej na około 2 miliony euro. Jego umowa z aktualnym klubem wygasa wraz z końcem 2026 roku, ale istnieje opcja przedłużenia ze strony ekipy Los Angeles Football Club.

Czytaj więcej: To byłby transferowy hit! Wpłynęła oficjalna oferta za Sebastiana Szymańskiego

Komentarze