The Times dotarł do ważnej informacji ws. Euro

Euro 2020
Euro 2020 fot. PressFocus

Mistrzostwa Europy startują już 11 czerwca. Tymczasem The Times sugeruje, że Europejska Unia Piłkarska planuje wprowadzić kluczową zmianę dotyczącą rozgrywek. Ma dotyczyć liczby zawodników w ostatecznych kadrach na turniej.

UEFA poszerzy kadry zespołów na Euro

Mistrzostwa Europy zaczną się już 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Spotkanie otwarcia zaplanowane jest na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie Włosi zmierzą się z Turcją. Z kolei finał odbędzie się na słynnym stadionie Wembley.

The Times podaje natomiast, że kadry wszystkich drużyn na Mistrzostwach Europy liczyć będą nie jak do tej pory 23 piłkarzy, ale 26 zawodników. Wpływ na podjęcie takiej decyzji miały mieć trudy pandemicznego sezonu, który mógł wpłynąć wyczerpująco na większość piłkarzy.

Biało-czerwoni zaczną turniej w Sankt-Petersburgu

Ostateczny werdykt w tej sprawie ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu. W przypadku zgody na zmianę w tym elemencie selekcjonerzy z pewnością zyskają większy komfort. Szczególnie że wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja pandemiczna w trakcie turnieju, w którym mecze będę rozgrywane na 12 stadionach.

Odnotujmy, że reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie na Euro 2020 rozegra 14 czerwca, mierząc się ze Słowacją. Kolejnymi rywalami Biało-czerwonych będą natomiast Hiszpanie i Szwedzi. Zanim jednak wystartuje Mistrzostwa Europy, to podopiecznych Paulo Sousy czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. Najpierw 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu, z 8 czerwca w Poznaniu zmierzy się z Islandią.

Komentarze