Jak wyglądają stroje reprezentacji Polski na Euro 2020?

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Euro 2020 rozpocznie się niebawem. Wszystkie reprezentacje ujawniły już swoje stroje ma piłkarskie mistrzostwa Europy 2021. Reprezentacja Polski tradycyjnie będzie grała w biało-czerwonych strojach, które będą jej pierwszym kompletem i w czerwonych (drugi komplet). Niestety, nie wszystkim spodobały się koszulki na Euro 2020, które przygotowano dla polskiej kadry.

  • Wszystkie reprezentacje już ujawniły swoje koszulki na Euro 2020
  • Stroje reprezentacji Polski na Euro 2020 zostały wybrane przez “Idependent” za jedne z najbrzydszych
  • Według brytyjskiej gazety najładniej prezentują się wyjazdowe koszulki Szwedów

Stroje reprezentacji Polski na Euro 2020

Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 wystąpi w klasycznych barwach, bez żadnych udziwnień. Pierwszy komplet stanowić będzie biała koszulka z godłem na środku klatki piersiowej. Początkowo godło miało znajdować się po lewej stronie. Dziennikarze “Independent”, którzy kilka dni temu przygotowali specjalną galerię, w której umieścili stroje reprezentacji na Euro 2020, napisali, że pierwszy komplet Polaków jest najbrzydszy z wszystkich 23 domowych. Nie brali wtedy jeszcze pod uwagę Macedonii Północnej, która koszulki na mistrzostwa Europy 2021 zaprezentowała jako ostatnia, a pierwszą z nich otrzymał… Papież Franciszek.

W rankingu “Independent” uznano, że projektant wszystko popsuł w koszulce biało-czerwonych, przesuwając godło z lewej strony na środek. Wśród wszystkich koszulek gorsza miała się okazać tylko wyjazdowa reprezentacji Czech. Oczywiście ranking jest bardzo subiektywny i nie ma sensu przywiązywać do niego większej uwagi.

Druga koszulka Polski na Euro 2020 będzie miała kolor czerwony. Wzór z godłem na środku klatki piersiowej jest oczywiście ten sam jak na pierwszym komplecie.

Ranking koszulek na Euro 2020

Dziennikarze “Independent” sporządzili specjalny ranking koszulek na Euro 2020, który wygrała wyjazdowa koszulka Szwedów. Reprezentacja Szwecji ma granatową koszulkę z pionowymi, cienkimi żółtymi paskami, z herbem Szwedzkiej Federacji Piłkarskiej po lewej stronie.

Wysoko zostały ocenione również wyjazdowa koszulka reprezentacji Walii i trykot domowy reprezentacji Włoch. Wśród najgorszych zaraz za czeskimi i polskimi strojami sklasyfikowano pierwsze komplety Belgii i Turcji.

Komentarze