Popis strzelecki Szwajcarii przed Mistrzostwami Europy

Xherdan Shaqiri
Pressfocus Na zdjęciu: Xherdan Shaqiri

Reprezentacja Szwajcarii do przerwy prowadziła z Liechtensteinem tylko 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Finalnie Helweci triumfowali 7:0. Był do dla nich ostatni sprawdzian przed Euro 2020, które rozpocznie się już 11 czerwca.

W pierwszym sparingu przed Euro 2020, Szwajcaria pokonała Stany Zjednoczone. Pełną relacją z tej potyczki przeczytacie tutaj. Drugi i zarazem ostatni sprawdzian miał miejsce na Kybunpark w Sankt Gallen. Helweci mierzyli się z Liechtensteinem.

Wykończenie do poprawy

Szwajcaria os samego początku meczu przejęła inicjatywę i narzuciła tempo gry, które nie było najwyższego z racji umiejętności przeciwnika i rangi spotkania. Gospodarze prowadzenie objęli w 19. minucie. Wówczas Xherdan Shaqiri dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w szesnastkę, a tam dobrze odnalazł się Eray Comert. 23-latek zagrał futbolówkę głową w kierunku Mario Gavranovica, który pokonał bramkarza. Helweci do przerwy wygrywali tylko 1:0, a powinni wyżej. Oddali bowiem 13 strzałów, ale tylko dwa okazały się celne.

Stałe fragmenty bronią Szwajcarii

Po zmianie stron na gola czekaliśmy bardzo krótko. Minutę po wznowieniu spotkania, Steven Zuber zagrał idealnie do Christiana Fassnachta, a ten bez problemu wpisał się na listę strzelców. W 57. minucie na tablicy wyników było 3:0. Po rzucie rożnym piłka trafiła w szesnastkę, gdzie niefortunnie interweniował Noah Frick. Zawodnik Liechtensteinu chciał oddalić zagrożenie, ale zdobył bramkę samobójczą

W 70. minucie Szwajcaria zaatakowała mocniej oponenta i dało to świetny rezultat. Ricardo Rodriguez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w kierunku Fassnachta, a ten uderzył precyzyjnie futbolówkę głową w lewy dolny róg bramki. Kilka chwil później swój moment chwały miał także Mario Gavranovic. Błysnął on instynktem napastnika i strzelił dwa gole. Działa zniszczenia w 85. minucie dopełnił Edimilson Fernandes. Finalnie Helweci pokonali Liechtenstein aż 7:0.

Szwajcaria zakończyła sparingi przed Euro 2020, które rozpocznie się już 11 czerwca. Na Mistrzostwach Europy zawodnicy Vladimira Petkovica wystąpią w grupie A. Ich przeciwnikami będą: Włochy, Turcja oraz Walia.