Kiedy mecz Polska – Szwecja? Biało-czerwoni powalczą o awans

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski PressFocus

Mecz Polska – Szwecja będzie jednym z ostatnich pojedynków fazy grupowej Euro 2020. W spotkaniu grupy E Biało-czerwoni powalczą o wyjście z grupy. Kiedy mecz Polska – Szwecja?

Spotkanie 3. kolejki grupy E Euro 2020 Polska – Szwecja zapewnia się niezwykle ciekawie. Biało-czerwoni dzięki zdobytemu punktowi w sobotnim meczu z Hiszpanią zachowują bowiem szanse na wyjście z grupy. Aby to wywalczyć będą musieli pokonać Szwedów w najbliższym pojedynku.

Polska – Szwecja: kiedy?

Spotkanie grupy E Euro 2020 Polska – Szwecja rozegrane zostanie 23 czerwca (środa) o godzinie 18:00 na stadionie Kriestowskim w Petersburgu. Równolegle do niego toczyć się będzie drugi pojedynek tej grupy: Hiszpania – Słowacja.

Polska – Szwecja: bilans

Obie drużyny mierzyły się dotychczas aż 26 razy. Bilans dotychczasowych pojedynków jest korzystny dla szwedzkiego zespołu, który odniósł 14 zwycięstw. Biało-czerwoni z wygranej cieszyli się do tej pory osiem razy, a pozostaje cztery mecze kończyły się remisami.

Ostatni pojedynek obu zespołów miał miejsce w 2004 roku. W towarzyskim meczu rozegranym w Sztokholmie reprezentacja Szwecji wygrała 3:1. Było to piąte z rzędu zwycięstwo szwedzkiego zespołu nad polskim zespołem. W ostatnich siedmiu pojedynkach odnieśli sześć zwycięstw, a jeden mecz zakończył się remisem.

Czytaj również: Szanse Polski na wyjście z grupy Euro 2020. Kiedy Polska wyjdzie z grupy?

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze