Szanse Polski na wyjście z grupy Euro 2020. Kiedy Polska wyjdzie z grupy?

Kamil Glik
Kamil Glik PressFocus

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 w sobotni wieczór na Estadio La Cartuja w Sewilli z reprezentacją Hiszpanii. Podopieczni Paulo Sousy dzięki zdobytemu punktowi zachowują szanse na awans do fazy pucharowej. Co musi się stać, aby Polska wyszła z grupy na Euro 2020?

  • Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w sobotnim meczu grupy E Euro 2020
  • Dzięki zdobytemu punktowi Biało-czerwoni pozostają w grze o awans do fazy pucharowej
  • Reprezentacja Polski w ostatniej kolejce musi pokonać Szwecję

Czy mamy szansę wyjść z grupy?

Do sobotniego spotkania z faworyzowaną Hiszpanią reprezentacja Polski przystępowała z “nożem na gardle”. Ewentualna porażka kończyła jej marzenia o grze w fazie pucharowej Euro 2020. Aby pozostać w grze musieli sprawić niespodziankę i przynajmniej zremisować z jednym ze współgospodarzy turnieju. Po ambitnej walce podopieczni Paulo Sousy zremisowali z Hiszpanią i przed ostatnią kolejka pozostają w grze o awans.

Po dwóch rozegranych spotkaniach reprezentacja Polski nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E i ma na swoim koncie jeden punkt. W grupie, z czterema punktami na koncie prowadzi reprezentacja Szwecji, która w środę będzie rywalem Biało-czerwonych. Drugie miejsce zajmuje Słowacja (3 pkt), natomiast trzecia jest Hiszpania (2 pkt).

Kiedy Polska wyjdzie z grupy?

W meczu ze Szwecją, które rozegrane zostanie na Stadionie Kriestowskim w Petersburgu, reprezentacja Polski musi wygrać. Cztery zdobyte punkty pozwolą polskiej drużynie wyprzedzić swojego rywala i awansować bez względu na wynik drugiego spotkania tej grupy Hiszpania – Słowacja.

Czytaj również: Zasady awansu z grupy na Euro

Szwecja
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Komentarze