Legenda Arsenalu ponownie w sztabie reprezentacji Belgii

Thierry Henry
Thierry Henry Pressfocus

Reprezentacja Belgii w piłce nożnej potwierdziła, że do sztabu trenerskiego na Euro 2020 dołączy Thierry Henry. Były napastnik Arsenalu pełnił już tę rolę w latach 2016-2018.

  • Reprezentacja Belgii wzmacnia się przed Euro 2020
  • Do sztabu szkoleniowego Roberto Martineza dołączy Thierry Henry
  • Francuz pełnił funkcję asystenta w kadrze Czerwonych Diabłów w latach 2016-2018

Henry w sztabie Belgii na Euro 2020

Thierry Henry to jeden z najlepszych napastników w XXI wieku. Jest legendą Arsenalu, z którym wygrał między innymi mistrzostwo Anglii w sezonie 2003/2004, gdy Kanonierzy nie przegrali żadnego ligowego meczu. Triumfował także z Barceloną w Lidze Mistrzów. W swojej karierze strzelił 360 goli.

Henry odnosił także sukcesy w reprezentacji Francji, z którą został mistrzem Europy i Świata. Zdobył także Puchar Konfederacji. Nie dziwi zatem fakt, że po zakończeniu kariery zawodnika, Henry w 2016 roku został włączony do sztabu trenerskiego reprezentacji Belgii. U Roberto Martineza pełnił funkcję asystenta. Pracował między innymi z napastnikami, którym udzielał niezwykle cennych wskazówek.

Z kadrą Czerwonych Diabłów Henry pojechał na Mundial w 2018 roku. Podczas turnieju w Rosji, Belgia strzeliła 16 goli w siedmiu potyczkach. Między innymi kapitalna forma ofensywnych graczy sprawiła, że Belgowie zdobyli brązowy medal.

Po Mistrzostwach Świata Henry otrzymał awans na stanowisko pierwszego asystenta Roberto Martineza. Kilka miesięcy później Francuz rozpoczął jednak nieudaną pracę w roli samodzielnego trenera w AS Monaco, a następnie Montreal Impact, które opuścił w lutym tego roku.

Po niespełna trzech latach przerwy Henry wraca do reprezentacji Belgii, która w grupie B zmierzy się z: Rosją, Danią oraz Finlandią.

Czytaj także: De Bruyne z poważnym urazem twarzy. Jest diagnoza

Komentarze