De Bruyne z poważnym urazem twarzy. Jest diagnoza

Antonio Ruediger i Kevin de Bruyne
Antonio Ruediger i Kevin de Bruyne PressFocus

Kevin de Bruyne w wiadomości przekazanej swoim fanom poinformował o szczegółach urazu, którego doznał podczas sobotniego finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Pomocnik Manchesteru City musiał z tego powodu przedwcześnie opuścić murawę.

  • Kevin de Bruyne doznał urazu twarzy podczas finałowego meczu Ligi Mistrzów z Chelsea
  • Przeprowadzone badania wykazały u reprezentanta Belgii złamanie nosa oraz lewego oczodołu
  • Uraz pokrzyżuje przygotowania pomocnika do występu w Euro 2020

Kontuzja De Bruyne’a – diagnoza

De Bruyne spędził na murawie niespełna godzinę. Reprezentant Belgii w 56. minucie niefortunnie zderzył się z obrońcą Chelsea Antonio Ruedigerem i nie był w stanie kontynuować gry. Pomocnik Manchesteru City ze łzami w oczach opuszczał boisko, a następnie trafił do szpitala.

W niedzielne popołudnie 29-letni zawodnik poinformował, że opuścił już szpital. Przeprowadzone badania wykazały poważny uraz twarzy – złamanie nosa oraz lewego oczodołu.

“Cześć chłopaki, właśnie wróciłem ze szpitala. Moja diagnoza to złamanie kości nosa oraz złamanie lewego oczodołu. Czuję się już dobrze. Nadal jestem rozczarowany wczorajszym dniem, ale wrócimy do gry” – napisał De Bruyne.

Sobotni finał Ligi Mistrzów, który rozegrany został w Porto, zakończył się porażką Manchesteru City 0:1. Obywatele tym samym nie wykorzystali szansy na pierwszy triumf w Lidze Mistrzów w historii klubu.

Euro 2020. De Bruyne rozpocznie wyścig z czasem

Na razie nie wiadomo na jak długo De Bruyne będzie wyłączony z treningów. Zaniepokojeni sytuacją mogą być z pewnością kibice reprezentacji Belgii, bowiem pomocnik miał być jednym z jej liderów podczas Euro 2020.

Reprezentacja Belgii rywalizację w turnieju finałowym rozpocznie już 12 czerwca. W jednym z meczów grupy B zmierzy się wówczas z Rosją. W kolejnych spotkaniach zespół prowadzony przez Roberto Martineza rywalizował będzie z Danią i Finlandią.

Czytaj także: Bohater finału Ligi Mistrzów przeklinał na wizji

Komentarze

Na temat “De Bruyne z poważnym urazem twarzy. Jest diagnoza