Walka o awans w grupie A. Kto awansuje do fazy pucharowej?

Włochy - Szwajcaria
Włochy - Szwajcaria PressFocus

W niedzielę rozpocznie się rywalizacja w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2020, która wyłoni wszystkich 16 uczestników fazy pucharowej. Dzisiaj poznamy rozstrzygnięcia w grupie A. Kto już awansował? Kto walczy jeszcze o awans do fazy pucharowej?

Grupa A Euro 2020 – kto awansuje z grupy?

Rywalizację w Euro 2020 świetnie rozpoczęła reprezentacja Włoch, która w dwóch pierwszych spotkaniach odniosła zwycięstwa 3:0 – najpierw pokonując Turcję, a następnie Szwajcarię. Dzięki sześciu punktom na koncie jest już pewna awansu do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Nie może być jednak pewna pierwszego miejsca.

W walce o bezpośredni awans do 1/8 finału Euro 2020 pozostają również drużyny Walii (4 pkt) i Szwajcarii (1 pkt). Szansy na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc nie ma już Turcja, ale cały czas może zakończyć grupową rywalizację na trzecim miejscu. Przypomnijmy, że cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc również wywalczą awans do fazy pucharowej.

Poz.ZespółMZRPBPkt
1Włochy22006-06
2Walia21103-14
3Szwajcaria20111-41
4 Turcja20020-50
M – mecze; Z – zwycięstwa; R – remisy; P – porażki; B – bilans bramkowy; Pkt – punkty

Euro 2020. Szanse na awans z grupy A

Ostatnia kolejka grupy A rozegrana zostanie 20 czerwca (niedziela). Czekają nas następujące pojedynki:
18:00 Włochy – Walia (Rzym)
18:00 Szwajcaria – Turcja (Baku)

Reprezentacja Włoch jest już pewna gry w fazie pucharowej, ale nie może być pewna zakończenia rywalizacji w grupie na pierwszym miejscu. Drużyna Roberto Manciniego zajmie pierwsze miejsce jeżeli uniknie porażki w meczu z Walią.

Reprezentacja Walii miejsce w pierwszej dwójce i awans do 1/8 finału zapewni sobie, jeżeli nie przegra w niedzielnym meczu z Włochami. Awans da jej również inny wynik niż wygrana Szwajcarii z Turcją w drugim meczu tek grupy.

Szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli zachowuje także Szwajcaria. Będzie to możliwe jeżeli pokona Turcję, a Walia przegra z Włochami. Wówczas pod uwagę brany będzie lepszy bilans bramkowy we wszystkich spotkaniach.

W najgorszej sytuacji jest reprezentacja Turcji, która po dwóch kolejkach nie ma na swoim koncie ani jednego punktu. Drużyna Senola Gunesa cały czas ma jednak szanse na zajęcie trzeciego miejsca, które może, ale nie musi dać awansu do 1/8 finału. Turcy przeskoczą Szwajcarię, jeżeli odniosą zwycięstwo w niedzielnym bezpośrednim pojedynku w Baku.

Czytaj także:
Typy na mecz Włochy – Walia
Typy na mecz Szwajcaria – Turcja

Włochy
Walia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. czerwca 2021 17:59.
Szwajcaria
Turcja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. czerwca 2021 17:59.

Komentarze