Wieści o De Bruyne. “Raczej nie zdąży na pierwszy mecz Euro”

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne PressFocus

Roberto Martinez przyznał, że występ Kevina De Bruyne w pierwszym meczu reprezentacji Belgii na Euro 2021 jest mało prawdopodobny. Ponadto pomocnik Manchesteru City będzie na turnieju występować w masce.

  • Kevin De Bruyne przedwcześnie zakończył finał Ligi Mistrzów, gdy doznał urazu głowy po starciu z Antonio Ruedigerem
  • Pomocnik Obywateli weźmie udział w nadchodzącym Euro 2021, ale raczej nie zdąży na pierwszy mecz przeciwko reprezentacji Rosji
  • Roberto Martinez wyznał też, że jego gwiazda na turnieju występować będzie w specjalnej masce ochronnej

Kevin De Bruyne opuści pierwszy mecz Belgów na Euro 2021

W trakcie drugiej połowy finału Ligi Mistrzów Kevin De Bruyne zderzył się głowami z Antonio Ruedigerem. Belg natychmiast opuścił boisko, a po spotkaniu wyjawił, że doznał złamania nosa i lewego oczodołu. W pierwszej chwili pod znakiem zapytania stanął wyjazd zawodnika na Euro 2021, ale ostatecznie kontuzja nie okazała się tak poważna. Selekcjoner reprezentacji Belgii wyznał jednak, że gwiazda jego drużyny prawdopodobnie nie weźmie udziału w starciu z Rosją.

Powrót De Bruyne na pierwszy mecz jest raczej niemożliwy. Ktokolwiek, kto go zastąpi, musi pokazać, że jest gotowy. Podjęliśmy decyzję, że w trakcie turnieju De Bruyne będzie grać w masce. Będzie ona pochodziła od producenta, który stworzył też maskę dla Jana Vertonghena. Byliśmy z niej bardzo zadowoleni. Aż do przyszłego tygodnia nie jestem w stanie określić dokładnej sytuacji Kevina. Na razie pozwalamy mu odpocząć. Może być dostępny na Euro, ale jeszcze tego nie wiemy. Najpierw musimy dostać zielone światło od lekarzy – wyznał Roberto Martinez.

Choć pomocnik Manchesteru City ma opuścić spotkanie z Rosją, być może powróci na dwa pozostałe starcia w grupie B. 17 lipca Belgowie zmierzą się z Danią, a cztery dni później z Finlandią.

De Bruyne rozegrał w zakończonym sezonie 40 spotkań dla Obywateli. Zanotował w nich 10 bramek i 18 asyst.

Przeczytaj również: Wymiana zawodników sposobem City na sprowadzenie Kane’a.

Komentarze