Reprezentacja Anglii kontra kibice. Piłkarze będą klękać przed meczami

Gareth Southgate
Gareth Southgate PressFocus

Reprezentacja Anglii ma problem z częścią swoich kibiców, którzy wyrażają niezadowolenie z powodu klękania piłkarzy przed meczami kadry. Selekcjoner Gareth Southgate zapowiedział, że jego podopieczni nie zrezygnują z gestu, który wspiera osoby czarnoskóre.

  • Reprezentacja Anglii przygotowuje się do Euro 2020.
  • Nie wszystkim kibicom podoba się klękanie na jedno kolano.
  • Przed ostatnim meczem reprezentacji Anglii część fanów zaczęła gwizdać w kierunku reprezentantów swojego kraju.

Kibice przeciwko akcji Black Lives Matter

Klękanie na jedno kolano stało się niemalże tradycją. Piłkarze czynią to przed zmaganiami w ramach Premier League. Tak samo dzieje się podczas meczów reprezentacji Anglii. Przed towarzyskim spotkaniem z Austrią (1:0) z trybun słychać było jednak niezadowolenie ze strony części kibiców. Wyrazili je oni gwizdami w kierunku graczy Garetha Southgate’a.

Początkowo selekcjoner zasugerował, że przedyskutuje temat dalszego klęczenia przed meczem ze swoimi podopiecznymi. W sobotę zapowiedział: – Jesteśmy zdeterminowani bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, by klęczeć podczas Euro 2020 – zapowiedział.

Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani faktem, że pojawiły się gwizdy. Postanowiliśmy jednak takie reakcje ignorować. Po prostu będziemy robić dalej swoje. Jako zespół także w tej kwestii będziemy zjednoczeni – dodał Southgate.

Ostatnie dni do Euro 2020

Reprezentacja Anglii zmierzy się w fazie grupowej Euro 2020 ze Szkocją, Republiką Czech i Chorwacją. W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed mistrzostwami Synowie Albionu podejmą natomiast Rumunię. Pojedynek ten odbędzie się w niedzielę o 18:00.

Czytaj również: Walia oblała test przed Euro 2020

Komentarze