Walia oblała test przed Euro 2020

Reprezentacja Walii
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Walii

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Walii tylko bezbramkowo zremisowała w Cardiff z Albanią 0:0. Zawodnicy Roberta Page’a nie zaprezentowali się z dobrej strony przed Euro 2020, a w sobotnim meczu sparingowym oddali tylko dwa celne strzały na bramkę przyjezdnych.

Dla reprezentacji Walii sobotni mecz był ostatnim sparingiem przed Euro 2020. Na tym turnieju podopieczni Page’a zmierzą się w grupie A ze Szwajcarami, Turkami i Włochami. Pierwszy mecz już 12 czerwca 2021 roku przeciwko Helwetom.

Selekcjoner gospodarzy posadził na ławce rezerwowych swojego asa, czyli Garetha Bale’a. Bez niego Walijczycy mieli spore problemy w spotkaniu z Albańczykami. Piersi groźniejszą sytuację stworzyli rywale. W 19. minucie blisko był Rey Manaj, lecz finalnie uderzył ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wayne’a Hennesseya.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a obie reprezentacje ostatecznie nie oddały… ani jednego celnego strzału.

Sześć minut po zmianie stron próbował Berat Djimsiti, lecz zabrakło mu precyzji i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis na Cardiff City Stadium.

Dopiero w 71. minucie na murawie zameldował się Bale. Kilkadziesiąt sekund potem Walijczycy oddali pierwszy celny strzał na bramkę gości. Neco Williams został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego Gentiana Selmaniego.

Ostatecznie wynik tego sobotniego spotkania kontrolnego już się nie zmienił i Walijczycy tylko zremisowali z Albańczykami 0:0.