Euro 2020: kto skomentuje mecze Polaków? Trzy pary komentatorów na mecze Biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Reprezentacja Polski w piłce nożnej PressFocus

Kto skomentuje mecze Polaków na Euro 2020? Prawa do transmitowania wszystkich spotkań nadchodzących mistrzostw Europy ma Telewizja Polska. Niedawno opublikowała ona listę komentatorów oraz ekspertów tego, najważniejszego w tym roku, turnieju piłki nożnej. Wiemy też, kto skomentuje spotkania Biało-czerwonych.

  • Telewizja Polska wytypowała na Euro 2020 sześć par komentatorów,
  • Sześć par komentatorów będzie towarzyszyć nam przy wszystkich 51 spotkaniach turnieju,
  • Trzy różne pary skomentują trzy spotkania Biało-czerwonych w fazie grupowe.

Euro 2020 – mecze w publicznej telewizji

Telewizja Polska miała prawo do zaledwie jedenastu spotkań poprzednich mistrzostw Europy. Tym razem TVP wykupił pełnię praw i przedstawi wszystkie mecze Euro 2020 – najważniejszego turnieju Starego Kontynentu. Jest to ogromne przedsięwzięcie, a dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, niedawno odkrył karty związane z obsadą komentatorską oraz ekspercką.

Telewizja publiczna stworzyła sześć duetów odpowiedzialnych za obsadę komentatorską wszystkich 51 spotkań. Do tego zaangażowano ponad 50 ekspertów, którzy na bieżąco będą rozkładać mecze na czynniki pierwsze w studiu. Ponadto Telewizja Polska przygotowała szereg różnych opcji odbioru transmisji. Dostępne będą dwie ścieżki dźwiękowe (polska i angielska), pojawi się opcja audiodeskrypcji, a także możliwość oglądania spotkania bez żadnego komentarza.

Duety komentatorskie na Euro 2020

W tabeli poniżej znajdują się duety komentatorskie na nadchodzące Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak
Jacek Laskowski i Robert Podoliński
Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn
Maciej Iwański i Marcin Żewłakow
Sławomir Kwiatkowski i Jacek Zieliński
Michał Zawacki i Andrzej Strejlau

Kto skomentuje mecze Polski w fazie grupowej?

Komentatorzy podzieleni są w pary, ale nie znamy pełnej obsady każdego ze spotkań. Telewizja Polska ujawniła już jednak, kto skomentuje mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas meczów fazy grupowej.

Debiut Biało-czerwonych na Euro 2020 swoim głosem ubarwią Mateusz Borek oraz Kazimierz Węgrzyn. Dla drugiego z panów będzie to debiut w TVP, bo do niedawna współpracował z Canal +. Starcie ze Słowacją zaplanowane jest na 14 czerwca o godzinie 18:00.

Odpowiedzialni za najtrudniejszy – przynajmniej w teorii – z meczów Polski w fazie grupowej komentatorzy, to z kolei Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński. Starcie z reprezentacją Hiszpanii rozpocznie się 19 czerwca o 21:00.

Ostatnie ze spotkań podopiecznych Paulo Sousy w fazie grupowej skomentuje żywa legenda mikrofonu – Dariusz Szpakowski. Sekundować mu będzie Andrzej Juskowiak. Miejmy nadzieję, że pojedynek z reprezentacją Szwecji (23 czerwca, godzina 18:00) nie będzie dla reprezentacji Polski jedynie meczem o honor.

Zobacz także: Jak wyglądają stroje reprezentacji Polski na Euro 2020?

Komentarze