Wszystko jasne. Przyszłość Waldemara Fornalika wyjaśniona

"Finalizujemy już wszystkie szczegóły" - mówi prezes Zagłębia Lubin na temat przyszłości Waldemara Fornalika. Szkoleniowiec ma przedłużyć swoją umowę o kolejny sezon.

Waldemar Fornalik
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

Trener zostaje w Zagłębiu

Zagłębie Lubin ma za sobą przeciętny, ale momentami dobry sezon. Miedziowi zaliczyli dobry początek sezonu oraz bardzo dobry jego koniec. Wystarczy wspomnieć, że wygrali oni cztery z pięciu ostatnich ligowych spotkań. Jednak po środku kampanii 2023/24 było różnie – zazwyczaj słabo. Finalnie udało się ekipie prowadzonej przez Waldemara Fornalika zająć 8. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, ale przez długi czas wydawało się, że to zbyt mało, aby posada doświadczonego szkoleniowca była bezpieczna.

POLECAMY TAKŻE

Jeszcze kilka tygodni temu intensywnie spekulowano, że pierwszy sezon w Zagłębiu może być dla byłego selekcjonera reprezentacji Polski tym ostatnim na ławce Zagłębia. Wymieniano już nawet grono potencjalnych zastępców Fornalika, w którym można było znaleźć chociażby Łukasza Piszczka. Jednak jak się okazuje, zmiany na ławce szkoleniowej nie będzie. A przynajmniej nie przed startem nowego sezonu.

Jak przekazał prezes lubinian, czyli Paweł Jeż, Waldemar Fornalik przedłuży swój dotychczasowy kontrakt z klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała przez kolejne 12 miesięcy. Włodarz w rozmowie z klubowymi mediami mówi, że oficjalna informacja w tej sprawie powinna zostać ogłoszona wkrótce. Finalizujemy już wszystkie szczegóły, więc w przyszłym tygodniu trener złoży podpis na nowej umowie – czytamy.

Czytaj więcej: Holandia gotowa na Polskę. Popis strzelecki w sparingu przed EURO 2024 [WIDEO]

Komentarze