Widzew sprzedał wahadłowego. Trafił do mocnej ligi

Andrejs Ciganiks odszedł z Widzewa Łódź na zasadach transferu definitywnego do zespołu FC Luzern ze Swiss Super League. Dla łodzian rozegrał on łącznie 45 meczów.

Andrejas Ciganiks
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Andrejas Ciganiks

Ciganiks sprzedany przez Widzew

Widzew Łódź jak do tej pory dość dobrze poczyna sobie na rynku transferowym w czasie letniej przerwy. Zespół z Łodzi potwierdził oficjalnie aż sześć transferów, z czego każdy z nich może być cennym uzupełnieniem składu, a nawet ważną postacią ekipy trenera Daniela Myśliwca, która miniony sezon może zaliczyć raczej do udanych, bowiem zakończył rozgrywki PKO Ekstraklasy na 9. miejscu.

POLECAMY TAKŻE

Z klubem żegnają się jednak także niektórzy piłkarze. Już od jakiegoś czasu mówi się o możliwym odejściu Jordiego Sancheza. A teraz z kolei Widzew oficjalnie potwierdził transfer i odejście lewego wahadłowego zespołu. Andrejs Ciganiks – bo o nim mowa – na zasadach transferu definitywnego został nowym piłkarzem szwajcarskiego klubu FC Luzern. Zespół ten w minionych rozgrywkach był najlepszą drużyną grupy spadkowej Swiss Super League.

Ciganiks w barwach zespołu z Łodzi rozegrał łącznie 45 meczów, w których zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty. Do klubu z al. Piłsudskiego dołączył w trakcie przerwy zimowej sezonu 2022/23.

Czytaj więcej: Wiadomo, ile Legia może zapłacić za nowego piłkarza. Rekordowa suma

Komentarze