Daniel Myśliwiec

Daniel Myśliwiec pomimo stosunkowo młodego wieku i braku piłkarskiego doświadczenia na szczeblu centralnym zdołał uzyskać trenerską licencję UEFA Pro. Wcześniej osiągnął swój pierwszy poważny sukces na stanowisku trenera, wygrywając rozgrywki II ligi i awansując ze Stalą Rzeszów do I ligi. Był też członkiem sztabu Legii Warszawa w roli analityka, gdy ta sięgała po mistrzostwo Polski w sezonie 2016/2017. Sam mierzy w ten cel, ale już jako pierwszy trener. Od września 2023 roku jest szkoleniowcem Widzewa Łódź.

Daniel Myśliwiec
fot. IMAGO/Radosław Jóźwiak/Cyfrasport

Daniel Myśliwiec – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoDaniel Myśliwiec
Data urodzenia19.11.1985
Miejsce urodzeniaJasło, Polska
NarodowośćPolak
Aktualny klubWidzew Łódź

Daniel Myśliwiec – kariera

Daniel Myśliwiec swoją pierwszą trenerską pracę zanotował w A-klasowym klubie o nazwie Strzelec Frysztak. Pełnił tam rolę grającego trenera i udało mu się awansować z 1. miejsca do klasy okręgowej. Dla niektórych z jego ówczesnych zawodników był to szczyt możliwości, więc Myśliwiec postanowił o wyjeździe do Warszawy. Tam rozpoczął staż w FCB Escola Varsovia oraz wolontariat w akademii Legii. Jego celem był ten drugi klub, dlatego to tam dalej się rozwijał.

Daniel Myśliwiec – prowadzone drużyny

klubrozpoczęcie pracyzakończenie pracy
AP Legia Warszawa01.07.201109.06.2016
Lechia Tomaszów Mazowiecki01.01.201930.06.2020
Wólczanka Wólka Pełkińska04.07.202018.12.2020
Stal Rzeszów19.12.202030.09.2023
Widzew Łódź05.09.2023

Analityk Legii i asystent w I lidze

Przez pięć lat pracował w akademii Legii Warszawa, przechodząc kolejne szczeble młodzieżowej piłki i nabierając coraz większego doświadczenia. Wtedy przyszła propozycja z pierwszego zespołu, dotycząca stanowiska trenera analityka. Był więc w sztabie klubu, który rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów i na koniec sezonu zapewnił sobie tytuł mistrza kraju. Dla Daniela Myśliwca bezcenny okres, w którym miał okazję współpracować z Besnikiem Hasim, Jackiem Magierą czy Aleksandarem Vukoviciem.

W sezonie 2017/2018 otrzymał ofertę pracy jako asystent w Górniku Łęczna, który z kolei spadł z Ekstraklasy. Tam współpracował z Tomaszem Kafarskim, Sławomirem Nazarukiem i Bogusławem Baniakiem, ale klub ostatecznie zanotował drugi spadek w ciągu dwóch lat i wylądował w 2. lidze. Myśliwiec przeniósł się do Chojniczanki Chojnice, gdzie zaliczył krótki, 3,5-miesięczny epizod za kadencji Przemysława Cecherza i Macieja Bartoszka. Pod koniec listopada 2018 rozstał się z klubem, aby po nowym roku rozpocząć pracę jako pierwszy trener w Lechii Tomaszów Mazowiecki, występującej w III lidze.

Trener trzecioligowców

Myśliwiec spędził rundę wiosenną w Lechii i na koniec sezonu mógł się pochwalić zajętym 3. miejscem. Od początku rozgrywek 2019/2020 pełnił funkcję asystenta w Arce Gdynia, gdzie menedżerem był Jacek Zieliński. Trwało to jednak tylko cztery miesiące, po czym Myśliwiec wrócił na stanowisko szkoleniowca Lechii. W tej roli miał funkcjonować do końca sezonu, ale ze względu na przerwanie rozgrywek, było mu dane poprowadzić zespół jedynie w pięciu spotkaniach. W pierwszej połowie sezonu 2020/2021 trenował innego trzecioligowca – Wólczankę Wólkę Pełkińską. Z zespołem awansował do finału Pucharu Polski okręgu podkarpackiego i zostawił go w środku tabeli.

Sukces ze Stalą

Przed rundą rewanżową został zatrudniony w Stali Rzeszów, która występowała o jeden poziom wyżej, a więc już na szczeblu centralnym. Początek nie był taki, jaki Daniel Myśliwiec mógł sobie wymarzyć. Przejmował zespół zajmujący 9. miejsce, którego celem były baraże o awans, ale ostatecznie sezon zakończył na 10. pozycji. Zupełnie inaczej było w kampanii 21/22, którą trener z Jasła zapamięta bardzo dobrze. Stal właściwie od pierwszej do ostatniej kolejki eWinner 2. ligi nie schodziła z fotelu lidera i przez cały sezon rozdawała karty. Myśliwiec poprowadził Stal do awansu na zaplecze Ekstraklasy, gdzie klubu nie było przez niemal 20 lat.

W pierwszym sezonie 1. Lidze poprowadził drużynę do zajęcia szóstego miejsca i udziału w barażach. Te nie zakończyły się powodzeniem w postaci awansu do Ekstraklasy, a obie strony postanowiły nie kontynuować współpracy.

Szansa w Ekstraklasie

Swoją wcześniejszą pracą w niższych klasach rozgrywkowych Myśliwiec zwrócił na siebie uwagę przedstawicieli klubów Ekstraklasy. Na początku września 2023 roku zgłosili się do niego włodarze Widzewa Łódź, którzy postanowili zatrudnić go w miejsce zwolnionego Janusza Niedźwiedzia.

Daniel Myśliwiec – aktualności