Trener Górnika po przełamaniu Podolskiego. “Energia go rozpierała”

Górnik Zabrze na zakończenie 2023 roku pokonał na swoim stadionie Wartę Poznań (3:0) w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Po spotkaniu kilka słów na temat rywalizacji wyraził szkoleniowiec ekipy z ulicy Roosevelta.

Jan Urban
  • Górnik Zabrze w dobrych humorach kończy 2023 rok po zwycięstwie nad Wartą Poznań
  • Na temat starcia z Zielonymi swoimi spostrzeżeniami podzielił się trener Jan Urban
  • Szkoleniowiec 14-krotnego mistrza Polski skomentował też trafienie Lukasa Podolskiego

Jan Urban po meczu Górnik – Warta

Górnik Zabrze zaliczył w piątkowy wieczór siódme zwycięstwo w sezonie. 14-krotny mistrz Polski kończy jednocześnie pierwszą część rozgrywek z bilansem 26 oczek na koncie. Nie może dziwić zatem, że humor dopisywał szkoleniowiec zabrzan.

– Słaba pierwsza połowa. Strzeliliśmy fartownego gola. W drugiej połowie podwyższyliśmy prowadzenie i uspokoiliśmy tym samym spotkanie. W pierwszej części gry grało nam się niewygodnie, brakowało płynności w grze. Po drugiej bramce obraz meczu uległ zmianie – mówił trener Jan Urban po starciu z Wartą Poznań.

Kapitan Górnika zamyka temat frajera. “To był mój błąd” [WYWIAD]
Erik Janża

Piłka nożna była do czasu sposobem na życie Bycie piłkarzem jest najlepszym zajęciem na świecie, ale pod warunkiem, że się wygrywa. Prawda czy fałsz? Erik Janża (Górnik Zabrze): – To naprawdę coś fantastycznego. Trzeba być jednak mentalnie i fizycznie zawsze na 100 procent przygotowanym. W życiu prywatnym też trzeba dbać o zdrowe odżywianie i nawadnianie.

– Warta musiała zaryzykować bardziej, co pozwalało nam na tworzenie szybkich ataków i kontr. To było bardzo ważne spotkanie. Chcieliśmy dobrze skończyć rok i uświetnić zwycięstwem urodziny klubu – kontynuował trener Górnika.

26 punktów to dobry bilans, mając w pamięci, jak wyglądał początek sezonu w naszym wykonaniu. W jakimś stopniu możemy zapomnieć o dwóch porażkach z rzędu. Zespół dobrze zareagował i zaczął punktów, a momentami zaczął dobrze grać – przekazał Urban.

W piątkowym starciu bramkę zdobył także Lukas Podolski. Na temat trafienia mistrza świata szkoleniowiec zabrzan też wyraził kilka słów. – Zapytałem w końcówce Podolskiego, jak się czuję, a on nie pokazał mi jednego kciuka, tylko dwa. Ta energia już go rozpierała. Fajnie, że strzelił gola po takiej przerwie – rzekł Urban.