GKS Katowice z niesamowitą końcówką, Bruk-Bet Termalica z przełamaniem

Fortuna 1 Liga wkracza w decydującą fazę rozgrywek. W niedzielę 28 kwietnia 2024 roku odbyły się cztery spotkania na zapleczu PKO Ekstraklasy. Goli w nich nie brakowało.

Jakub Arak

GKS Katowice dokonał niemożliwego, Marcin Brosz w końcu mógł się cieszyć

Fortuna 1 Liga finiszuje. Wydaje się, że Lechia Gdańsk już jest na autostradzie do PKO Ekstraklasy. Pewne spadku jest natomiast Zagłębie Sosnowiec. W każdym razie jest jeszcze kilka innych rozstrzygnięć do rozwiązania. Niedziela na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce zaczęła się w Gdyni od meczu miejscowej Arki z Resovią. Emocji w tym starciu nie brakowało. Finalnie padło w nim pięć goli, a po trzy oczka sięgnęli gracze Wojciecha Łobodzińskiego. Dwie bramki w tym starciu zdobył Kacper Skóra, a jedno trafienie dołożył Karol Czubak. Dwa gole dla gości strzelił z kolei Maciej Górski.

Trzy gole padły natomiast w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź mierzyła się ze Zniczem Pruszków. Wydawało się, że faworytem rywalizacji są gospodarze. Żółto-czerwoni złapali jednak dodatkowej energii w ostatnim czasie i pokonali legniczan (2:1). Shuma Nagamatsu i Paweł Moskwik wypracowali dwubramkowe prowadzenie Znicza. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Marcela Mansfelda.

Szczęście dopisało GieKSie

Dziwne zawody rozgrywane miały z kolei miejsce w Warszawie przy ulicy Konwiktorskiej. Polonia prowadziła z GKS-em Katowice od siódmej minuty po bramce Mateusza Michalskiego. Wydawało się, że Czarne Koszule zainkasują trzy oczka. W ostatnich fragmentach rywalizacji GieKSa odzyskała to, co kilka miesięcy temu stracili w Krakowie z miejscową Wisłą, gdy przegrali po bramkach traconych w doliczonym czasie rywalizacji. Bramki zdobyli Arkadiusz Jędrych i Jakub Arak, więc katowicki zespół wskoczył na czwarte miejsce.

W ostatnim spotkaniu dnia premierowe zwycięstwo pod wodzą Marcina Brosza zaliczył Bruk-Bet Termalica. Adam Radwański strzelił jedynego gola w meczu i Słonie przerwali serię bez wygranej, która trwała od 18 grudnia minionego roku.