Górnik wygrywa z Wartą na zakończenie roku. Udany jubileusz zabrzan [WIDEO]

Górnik Zabrze w dobrych humorach kończy 2023 rok. Zabrzanie sprawili kibicom prezent z okazji 75-lecia klubu i wygrali na własnym stadionie 3-0 z Wartą Poznań. Bramki dla gospodarzy strzelali Daisuke Yokota, Adrian Kapralik oraz Lukas Podolski.

Daisuke Yokota
PressFocus Na zdjęciu: Daisuke Yokota
  • Górnik Zabrze wygrał 3-0 z Wartą Poznań w meczu 19. kolejki Ekstraklasy
  • Wczoraj Górnik obchodził równe 75 lat od powstania klubu – 14 grudnia 1948 rok
  • W pierwszej połowie bramkę zdobył Daisuke Yokota. Japończyk trafił do pustej bramki

Górnik wygrywa na 75-lecie klubu

Górnik od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę nad meczem. Od początku spotkania na skrzydle szum robił Lawrence Ennali, lecz jego strzały na bramkę rywala nie były w stanie zaskoczyć bramkarza Warty. W 29 minucie meczu gospodarze rozpoczęli akcję od własnego pola karnego. Lukas Podolski długim podaniem uruchomił Daisuke Yokote, który wykorzystał błąd Bogdana Tiru. Golkiper gości został zdezorientowany w tej sytuacji, a Japończykowi nie pozostało nic innego jak oddać strzał do pustej bramki.

Kilka minut później sędzia Wojciech Myć był zmuszony do przerwania meczu. Kibice zebrani na stadionie odpalili race, które spowodowały, że widoczność na boisku nie pozwalała kontynuować gry. Po wznowieniu spotkania do głosu doszła Warta. Jednak ataki podopiecznych Dawida Szulczka były w łatwy sposób powstrzymywane przez “Górników”.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony podopiecznych Jana Urbana. Zaledwie 2 minuty po rozpoczęciu drugich czterdziestu pięciu minut bramkę zdobył Adrian Kapralik. Asystę przy trafieniu zaliczył Yokota, która posłał dokładne podanie między obrońców, a Słowak na pełnej szybkości dopadł piłkę i podcinką pokonał Adriana Lisa.

Warta nie była w stanie odwrócić losów meczu. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalom stworzyć zagrożenia na własnej połowie. W doliczonym czasie Lukas Podolski podwyższył wynik spotkania na 3-0. Kapitan Górnika otrzymał podanie w polu karnym, po czym znalazł się sam na sam z bramkarzem. Reprezentant Niemiec długo się nie zastanawiał i oddał mocny strzał, po którym futbolówka znalazła się w siatce. Tym samym jubileusz 75-lecia istnienia klubu został okraszony zwycięstwem w lidze i zdobyciem 3 punktów.

Górnik Zabrze 3-0 Warta Poznań

( Daisuke Yokota 28′ , Adrian Kapralik 47′ , Lukas Podolski 91′ )