Goncalo Feio w końcu się doczekał i to dzięki Kapustce [WIDEO]

Legia Warszawa mierzyła się w niedzielne popołudnie ze Stalą Mielec w ramach 30. kolejki PKO Ekstraklasy. 15-krotny mistrz Polski zaliczył pierwsze zwycięstwo w roli Goncalo Feio.

Piłkarze Legii Warszawa

Legia Warszawa z premierową wygraną pod wodzą Goncalo Feio

Legia Warszawa z zamiarem przerwania serii kolejnych remisów przystępowała do potyczki ze Stalą Mielec. Drużyna Kamila Kieresia nie zamierzała jednak ułatwiać zadania rywalom. Tym bardziej że chciała udowodnić, że bolesna porażka z Wartą Poznań (2:5) była tylko dziełem przypadku.

W pierwszej odsłonie niedzielnej potyczki padły da gole. Najpierw na prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym gola strzelił Josue. Z kolei do wyrównania doprowadził Ilja Szkurin, wykorzystując świetne podanie Macieja Domańskiego.

W drugiej części gry fajerwerków w grze obu ekip nie było. W każdym razie legioniści dopięli swego i w 77. minucie po raz drugi wyszli na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Bartosz Kapustka, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Zawodnik pochodzący z Tarnowa oddał mocny strzał s przed pola karnego.

Wynik zawodów ustalił Maciej Rosołek i Legia wywalczyła cenne trzy punkty. Była to jednocześnie premierowa wygrana Goncalo Feio w roli szkoleniowca Wojskowych. Aktualnie na koncie stołecznej ekipy jest 50 punktów i w gronie fanów Legii odżyły nadzieje na awans do europejskich pucharów. W następnej kolejce mielczanie zmierzą się u siebie z Jagiellonią Białystok. Z kolei warszawska drużyna zmierzy się z Radomiakiem.

Stal Mielec – Legia Warszawa 1:3 (1:1)
0:1 Josue 21′ (k.)
1:1 Ilja Szkurin 39′
1:2 Bartosz Kapustka 77′
1:3 Maciej Rosołek 90+5′ (k.)