Ruch zaczął granie w 2024 roku, Polonia Bytom postawiła się ekstraklasowiczowi

Ruch Chorzów w środę 17 stycznia rozegrał pierwsze spotkanie w 2024 roku. Niebiescy zaliczyli jednocześnie pierwszy mecz pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia, mierząc się w Bytomiu z miejscową Polonią. Spotkanie zakończyło się remisem (1:1).

Piłkarze Ruchu Chorzów
  • Ruch Chorzów rozegrał pierwszy mecz kontrolny w 2024 roku
  • Niebiescy zremisowali w roli gościa z Polonią Bytom
  • Trafienie dla chorzowian zaliczył Daniel Szczepan, a gola dla Niebiesko-czerwonych strzelił Dawid Wolny

Ruch na remis z Polonią Bytom

Ruch Chorzów w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy będzie rywalizował o utrzymanie. Pomóc w tym, mają nie tylko nowy trener, ale też nowi zawodnicy. Tymczasem na obiekcie przy piłkarskiej w Bytomiu ekipa Janusza Niedźwiedzia rozegrała pierwszy sparing po zimowej przerwie.

Zawody nie zaczęły się dobrze dla chorzowian. Już w 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Wolnego. Finalnie jednak na przerwę obie ekipy udały się z rezultatem 1:1. Do wyrównania w 32. minucie doprowadził Daniel Szczepan.

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się skierować piłki do siatki. W szeregach Ruchu testowany był natomiast Wołodymyr Kostewycz. Ponadto debiut w zespole zaliczyli Filip Wilak oraz Adam Vlkanova.

W najbliższą sobotę ekipa z Chorzowa uda się na zgrupowanie do Turcji. W trakcie obozu Ruch ma rozegrać cztery sparingi.

Polonia Bytom – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)